Ekom Futsal Nowiny przegrał czwarty mecz z rzędu. Pojedynek miał dodatkowy smaczek - konfrontację dwóch braci - trenerów

Redakcja
W pojedynku trenerskim dwóch braci górą był starszy o osiem lat Adam Lichota. Prowadzony przez niego Marex Chorzów po zaciętym meczu wygrał w Nowinach z zespołem Ekom Futsal 6:4, którego trenerem jest Piotr Lichota.

Ekom Futsal Nowiny - Marex Chorzów 4:6 (2:4), bramki dla Nowin: Maciej Ponikowski 2, Rafał Zygan, Sebastian Płaziński.

Ekom: Kwiecień - D. Szymkiewicz, Terefeńko, Zygan, Płaziński oraz Dobrodziej, Jaworski, Ponikowski, Jagodzki, Stępień, Łabęcki, Kukla.
Gdy na początku drugiej połowy bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Ponikowski i doprowadził do stanu 3:4, wydawało się, że jego zespół pójdzie za ciosem i będzie w stanie odwrócić losy tego pojedynku. Były ku temu okazje - między innymi po strzale Jacka Kukli piłkę z linii bramkowej wybił Sebastian Klaus. Marex w 25 minucie odpowiedział trafieniem Marcina Brysza, znowu wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i nie pozwolił już sobie odebrać zwycięstwa w tym ważnym pojedynku.

Mecz ten miał dodatkowy smaczek ze względu na konfrontację dwóch braci. - Jeśli chodzi o futsal, to brat dużo mnie nauczył, on mnie wprowadzał w tajniki tej dyscypliny - mówił przed spotkaniem Piotr Lichota o swoim starszym bracie. Tym razem jednak uczeń nie przerósł mistrza. Marex po emocjonującym i zaciętym spotkaniu wygrał w Nowinach 6:4. Dla ekipy Ekom Futsal była to czwarta porażka z rzędu.

W innych meczach grupy południowej 1 ligi: AZS UMCS Lublin - Kamionka Mikołów 2:3, Heiro Rzeszów - Nbit Gliwice 2:7, BSF Bochnia - Wisła Krakbet II Kraków 1:1. Pauzowała: Jedynka Niemodlin.

1. Gwiazda 7 17 51-19
2. Kamionka 7 16 25-22
3. BSF Bochnia 7 14 30-17
4. Wieliczka 6 12 25-15
5. Marex 7 12 33-24
6. Nbit Gliwice 7 12 30-29
7. AZS Lublin 7 9 21-30
8. Wisła Krakbet II 7 8 26-32