Ekstremalnie trudny bieg z czołganiem, skokami i wspinaczką w podkieleckiej Wiśniówce [ZDJĘCIA]

Agata Kowalczyk
Aleksander Piekarski
Widowiskowe i ekstremalne zawody rozegrano w niedzielę w Wiśniówce. Na starcie Run -Boxing stanęło około 100 zawodników, jedni biegli pokonując po drodze wymyślne przeszkody, inni jechali na rowerach albo motocrossach.

Bieg był niezwykle ciekawy a zawodnicy musieli się wykazać niezwykłą sprawności i wytrzymałością. - Zawodnicy po drodze rzucali oszczepem, wspinali się po linie, czołgali się pod oponami, skakali, pokonywali schody i barierki i wiele innych przeszkód - mówi Janusz Domagała prezes klubu Sportowego „Skalnik”, który po raz drugi zorganizował taką imprezę.

Najwięcej osób, około 60 stanęło na starcie biegu. Śmiałkowie mieli do pokonania 11 kilometrów, kobiety połowę krótszy dystans. Specjalne trasy przygotowano dla dzieci. W sumie zawodnicy wystartowali w 4 kategoriach dla każdej była trasa o innej długości i stopniu trudności.

Niektórzy ledwo zdążyli przybiec do mety, aby po 15 minutach odpoczynku wystartować na trasie rowerowej. Do takich zawodników należał Andrzej Krzesiński z Kielc. – Bieg był bardzo męczący, zwłaszcza podbieg a także tor przeszkód. Wspinanie po linie sprawiło mi wiele trudności, bo mam kontuzję ręki. Było ciężko, ale ostatni nie przybiegłem. Było to dla mnie wielkie wyzwanie, bo na co dzień nie biegam tylko jeżdżę na rowerze.

Pan Andrzej otrzymała medal, jako najstarszy zawodnik, towarzyszyły mu dzieci Adrian ( zajął trzeci miejsce w kategorii do 10 lat) i Patryk (6 letni chłopiec był najmłodszym zawodnikiem i też dostał medal) oraz partnerka Alicja Sykut, która wygrała bieg dla kobiet. Druga na mecie była Alicja Syent a Trzecia Ola Halay.

Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Bugajski, a w kategorii 15-18 lat wygrał Krzysztof Tuzimek, drugi był Bartosz Bugajski, trzeci Kacper Tokarz. W kategorii 10-14 lat najlepsi byli Weronika Turek i Damian Marcisz a w kategorii dzieci do lat 10 Ania Pędzik.

Trasa rowerowa także wymagała dużo wysiłku, ponieważ były trudne podjazdy, zawodnicy musieli przenieść rower na plecach oraz pokonać odcinek wyłożony oponami. Najlepszym rowerzystą w tych trudnych warunkach okazał się Jakub Wesołowski, drugi był Michał Korpas a trzeci Łukasz Piwowarczyk.

Trasę motocrossową o długości 22 kilometrów najszybciej pokonał Tomasz Głowacki, drugi był Marcin Stachura a trzeci Kamil Gierbuszewski.