MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Eliminacje XLI Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach. Znamy finalistów

Opracowanie Anna Bilska
Nie mogło być inaczej! Do finału zakwalifikował się także Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty.
Nie mogło być inaczej! Do finału zakwalifikował się także Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty. Archiwum gminy Masłów
Poznaliśmy finalistów XLI Buskich Spotkań z Folklorem. Huczne eliminacje w ciekockim amfiteatrze.

Ludowi artyści estradowi z całego województwa świętokrzyskiego zjechali w ubiegłą niedzielę do amfiteatru w Ciekotach w gminie Masłów w powiecie kieleckim.
Rada Artystyczna wyłoniła najlepszych wykonawców, którzy wezmą udział w finale XLI Buskich Spotkań z Folklorem. To wieloletnia impreza, w której swój dorobek prezentują najlepsi wykonawcy z regionu. Nie brakowało reprezentantów wielu gmin powiatu kieleckiego.

Prestiżowa impreza z rozmachem
Majówkowa rozpoczęła się w gminie Masłów od koncertu w amfiteatrze w Ciekotach. Tak jak rok temu sezon plenerowy zainaugurowano z wielkim ludowym rozmachem. W amfiteatrze odbyły się eliminacje rejonowe do XLI Buskich Spotkań z Folklorem.
Artystów i dopingujących ich publiczność witali wójt Tomasz Lato oraz goście Jacek Kowalczyk, dyrektorem Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Małgorzata Michałowska - Wójcik, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Zbigniew Zagdański, radny powiatu kieleckiego oraz Zbigniew Bujak, radny gminy Masłów.

Pielęgnują i pokazują nasz wspaniały folklor
W przeglądzie rejonowym zaprezentowało się kilkadziesiąt podmiotów wykonawczych zarówno kapel, zespołów śpiewaczych jak i solistów. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów gminy Masłów.
Przed publicznością wystąpili Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty, Zespół Śpiewaczy Kopcowianki, Dąbrowianki, Nowe Masłowianki i Domaszo-wianki oraz solistka Halina Różyc. Koncert był doskonałą okazją okazją do zobaczenia i posłuchania, jaki pięknym folklorem mogą pochwalić się mieszkańcy Gór Świętokrzyskich i w trafny sposób potrafią z niego czerpać. Całość koncertu z estradową lekkością poprowadził Hubert Guza z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Najlepsi wystąpią w Busku-Zdroju
Wszystkie występy oceniała Rada Artystyczna w składzie: Jerzy Gumuła, Michał Stachurski, Radosław Pach – instruktorzy muzyczni zawodowo związani z Wojewódzkim Domem Kultury. To oni podjęli decyzję, że w Busku Zdroju podczas XL Buskich Spotkań z Folklorem wystąpią: Kopcowianki, Kumotry, Sukowianki znad Lubrzanki, Górnianecki, Dąbrowianki, Piekoszowianie, Tumlinianie, Leszczyny, Jaworzanki, Kapela Łysogórska, Kapela Rykoszyn, Kapela Leśnianie, Marianna Śmiłowska, Marian Przeździecki, Agata Sałata, Eugeniusz Karbownik, Jan Sepioło, Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty, Zespół Pieśni i Tańca Leśnianie, Zespół Pieśni i Tańca Wierna Rzeka, Zespół Pieśni i Tańca Wilkowianie, Henryk Herbuś, Śwarne Kakonianki, Echo Łysicy. Wszyscy wymienieni artyści otrzymali nominację do koncertu finałowego.

Uroczysty finał w parku
Finał imprezy odbędzie się w dniach 20 - 21 maja w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju. Początek o godzinie 11.

Organizatorami Buskich Spotkań z Folklorem są: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Starosta Buski, Buskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Organizatorami eliminacji w Ciekotach byli Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie, Michał Godowski, starosta kielecki oraz wójt Tomasz Lato.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie