Emocjonujący mecz w Ćmielowie. Wyniki drugiej grupy A klasy

Dorota KUŁAGA [email protected]
Mecz w Ćmielowie trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Ostatecznie goście wygrali 3:2. O piłkę walczą Marcin Furtowicz ze Świtu (z lewej) i Dawid Gardynik z OKS. Zdjęcia Rafał Soboń
Ciekawy mecz w Ćmielowie. Trzy bramki Tomasza Wójcika. Zryw Zbigniewice liderem drugiej grupy A klasy Piłkarze Zrywu Zbigniewice odnieśli trzecie zwycięstwo i nadal są liderem drugiej grupy A klasy. Emocjonujący mecz był w Ćmielowie, gdzie Świt przegrał z OKS Opatów 2:3.

Rafał Barański, grający trener Świtu Ćmielów:

-Goście wykorzystali nasze katastrofalne błędy w obronie. Wygrali mecz, który mogliśmy przynajmniej zremisować. Musimy z tego wyciągnąć wnioski i musimy się nauczyć wygrywać.

Zryw Zbigniewice - Zorza Tempo Pacanów 1:0 (0:0), Jan Godek 56.
Zryw: M. Manjak - Jońca, E. Pacholczak, Żuraw (81 Kubicki), Dudek - Biało (46 Godek), Polit (71 Ćwiertnia), Ciach, P. Manjak - Papka, Granica (76 Janos).

SIEDEM GOLI PO PRZERWIE

Baszta Rytwiany - Stal Kunów 3:4 (0:0), Dariusz Gardyński 68, Paweł Kwiecień 80, Mariusz Jaguś 82 - Jarosław Kaczor 62, Damian Łapa 65, Mateusz Kasprzyk 75, Krystian Zawiślak 90.

Baszta: Frączek - S. Gardyński, Kwiatkowski (70 Misiak), Buczek, Kopeć - Sitek (46 W. Pentek), Koronkiewicz, D. Gardyński, Łukaszek (60 Jaguś) - Nawrot (20 Witek), Kwiecień.
Stal: Kania - Ł. Ronduda (6. Frańczak), K. Ronduda, K. Haraźny, Kwapisz - M. Kasprzyk, D. Łapa, Siudak (76 Wąsik), Kostrzewa - Kaczor (85. K. Kasprzyk), Podsiadło (65 Zawiślak).

-Od 62 minuty trwała wymiana ciosów. Cieszy mnie to, że moi zawodnicy grają do końca. W Opatowie zdobyli bramkę w 90 minucie i w Rytwianach podobnie. A wszystkie gole były efektowne, pierwszy zdobyty szczupakiem, drugi przewrotką, a trzeci i czwarty ładnymi strzałami z lewej nogi - z zadowoleniem mówił Jarosław Jałocha, trener Stali.

Świt Ćmielów - OKS Opatów 2:3 (1:2), Sylwester Świć 14, Marcin Furtowicz 87 - Dawid Gardynik 12, Sebastian Partyka 38, Mateusz Fraszczyk 47.

Świt: Korpikiewicz - Polit (60 Grabowski), Cielebąk, Rutkowski, Giemza - Łasicki, R. Barański, Świć (70 Połetek), Kmera (60 P. Barański) - Nowak, Furtowicz.
OKS: Sałagan - Partyka (73 Curyło), Nowacki, Karcz, Łowicki - Gardynik, Rusak, Marcjan (70 Frańczak), Kroczek - Fraszczyk (65 M. Dziadowicz), Cybula (87 Żelazowski).

HAT TRICK WÓJCIKA

Klonówka Masłów - Star Starachowice 0:2 (0:0), Piotr Dudek 69, Radomir Zięba 74.
Star: Myszka - Francuz, Jackowski, Klepacz, Chodniewicz - Krawczyk, Dudek (75 Michalczyk), Drabik (67 Zięba), Ochocki - Żak, Ł. Orczyk (70 Kosztowniak).

-Pierwsza bramka padła po wrzutce Marcina Chodniewicza i strzale głową z pięciu metrów Piotra Dudka. To było uderzenie w stylu Andrzeja Szarmacha, piłka wylądowała pod poprzeczką bramki gospodarzy. A drugi gol padł po ładnym strzale Radomira Zięby z półwoleja. Mieliśmy dużo sytuacji, mogliśmy wygrać wyżej. Między innymi w drugiej minucie Sebastian Żak w sytuacji sam na sam minął bramkarza, ale nie trafił w bramkę. To mogło być wymarzone otwarcie meczu. Ale dobrze, że po przerwie zdobyliśmy dwie bramki i dopisujemy sobie trzy punkty - powiedział Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.

Wisła Nowy Korczyn - Agricola Łoniów 1:4 (1:1), Paweł Zieliński 43 - Adam Swoszowski 15 (samobójcza), Maciej Pruś 69, Grzegorz Dzieciuch 71, 90.
Agricola: Meszek - Antonik, R. Kołacz, Kiliański (46 Zbirada), Pawłowski (80 Ł. Kołacz) - Nowak, Dybus, Pruś, G. Dzieciuch - Drach, Szmuc (90 Orłow).

-Byliśmy drużyną lepiej zorganizowaną, wygraliśmy zasłużenie. Najładniejszą bramkę zdobył 90 minucie Grzegorz Dzieciuch, który popisał się ładnym strzałem z 16 metrów - powiedział Tomasz Szmuc, grający trener Agricoli.

Kamienna Brody - GOKiS Masłów 4:0 (2:0), Tomasz Wójcik 25, 38 z karnego, 50, Artur Góra 64.
Kamienna: Sepioło - Jagieła, Bracik, Niewczas, Jop - Góra, Wójcik (84 Bidziński), Sęga (66 Zięba), Stępień - Synowiec, Dąbrowski (55 Gralec).

Hat trick w tym spotkaniu zaliczył Tomasz Wójcik z Kamiennej i ma już na koncie siedem bramek.

Piast Osiek - Klimontowianka Klimontów 0:0

Strzelcy: 7 - Tomasz Wójcik (Kamienna), 6 - Cezary Zarzycki (GOKiS), 3 - Piotr Cybula (Opatów), Grzegorz Dzieciuch (Agricola), Paweł Niedziela (Wisła), Przemysław Pacholczak (Zryw), Michał Zaród (Zorza Tempo).