Nasza Loteria

Enerpor Sp. z o.o. - czołowy producent styropianu na rynek polski i europejski

Materiał informacyjny ENERPOR
Enerpor Sp. z o.o. to czołowy producent styropianu na rynek polski i europejski, który specjalizuje się w wytwarzaniu płyt styropianowych typu EPS, wykorzystywanych głównie w branży budowlanej. Firma oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do ocieplenia fasad, dachów, podłóg i fundamentów budynków. Produkowane płyty styropianowe posiadają różnorodne parametry, dostosowane do oczekiwań klienta oraz do różnych zastosowań i warunków. Firma dba o najwyższą jakość produkowanych materiałów termoizolacyjnych. Stawia ogromny nacisk na to, by produkowany styropian był najlepszej jakości i spełniał wszystkie parametry. Oferta firmy stale się rozwija by dopasować się do oczekiwań Klientów. Styropian firmy Enerpor został wyróżniony prestiżowym Złotym Godłem QI 2022 w XVI edycji Programu Najwyższa Jakość QI.

Firma działa od 2015 roku i ambitnie się rozwija współpracując z klientami na rynku polskim i europejskim. Swoją siedzibę i zakład produkcyjny posiada w Kielcach. Dzięki dobrej lokalizacji zakładu produkcyjnego jest w stanie błyskawicznie realizować zamówienia z różnych stron kraju.

Enerpor dysponuje nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym parkiem maszynowym oraz własnym nowoczesnym laboratorium, a w planach jest dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży. Firma inwestuje w kapitał ludzki mając na celu ciągły rozwój, przyczyniając się tym samym do tworzenia nowych miejsc pracy w regionie.

W swojej działalności firma kieruje się zasadą odpowiedzialnego, zrównoważonego biznesu, uwzględniając interesy swoich interesariuszy. Jest ważnym podmiotem kieleckiego życia gospodarczego, cenionym pracodawcą i firmą biorąca aktywny udział w życiu regionu. Wspiera lokalne inicjatywy, jest darczyńcą, bierze udział w akcjach charytatywnych. Wspiera młodzieżowe kluby sportowe oraz jest głównym sponsorem klubu Korona Kielce.

Swój biznes opiera na następujących wartościach: BEZPIECZEŃSTWO, PRACOWNICY, ŚRODOWISKO, PRODUKT I JEGO JAKOŚĆ, ZADOWOLENIE KLIENTA, ROZWÓJ.

Jako producent płyt styropianowych wykorzystywanych do termomodernizacji budynków przyczynia się do generowania oszczędności energii i ograniczania emisji CO2 aktywnie działając na rzecz poprawy klimatu. Firma prowadzi swoją działalność z troską o ochronę zasobów naturalnych i stan środowiska, m.in.: pozyskuje energię z odnawialnych źródeł energii, dzięki zainstalowanym panelom fotowoltaicznym produkuje energię i magazynuje nadwyżki na potrzeby funkcjonowania zakładu, zainstalowała rekuperatory pary wodnej, które zawracają parę procesową i pozwalają na ponowne jej wykorzystanie. Firma produkuje bezpieczny dla ludzi i środowiska produkt, posiadający Świadectwo Deklaracji Środowiskowej II TYPU wydane przez Instytut Techniki Budowlanej. Enerpor posiada certyfikat poświadczający, iż produkcja styropianu prowadzona jest zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001:2015. Firma produkuje czysty produkt - styropian EPS w 100% podlega recyklingowi, a dzięki swoim właściwościom wpływa na redukcję zużycia energii i emisji CO2.

Od początku swojego istnienia firma Enerpor należy do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), które współtworzy normy techniczne i przepisy dotyczące produkcji i zastosowań styropianu, współdziałając z instytucjami naukowo-technicznymi i organami administracji na rzecz rozwoju branży.

Enerpor Sp. z o.o. - czołowy producent styropianu na rynek polski i europejski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie