Fatalna powtórka z rozrywki Strzelca Chroberz. Znów przegrał, choć dwukrotnie prowadził

Bartłomiej Bitner
Michał Kukla (przy piłce) ostatnio zdobywa po golu w każdym meczu, ale Strzelec i tak nie wygrywa. Bartłomiej Bitner
Nie udało się występującemu w B-Klasie Strzelcowi Chroberz wygrać drugi raz z rzędu przed własną publicznością. W minioną niedzielę w meczu 9 kolejki nasza drużyna przegrała z Unią Małogoszcz 2:3. Bramki dla niej zdobyli Michał Kukla i Grzegorz Doroz. Teraz (niedziela, 22 października) zagra z Vitalpolem Solec-Zdrój.

1 października chrobrzanie ograli LZS Czarnocin 2:0. Po raz drugi z rzędu zgarnęli wtedy komplet punktów i wydawało się, że na dobre wrócili na zwycięskie tory. Niestety, w kolejnym meczu zostali ograni. Przegrali z Victorią 2015 Skalbmierz 2:3. Wtedy dwukrotnie prowadzili, ale finalnie schodzili z boiska pokonani, a w miniony weekend scenariusz był identyczny. W pojedynku z małogoską Unią najpierw Michał Kukla (12 minuta), a potem Grzegorz Doroz (52 minuta) dawali Strzelcowi prowadzenie, ale szybko – w 22 minucie i 58 – obrońcy je trwonili.

Efektem była w końcówce rozpaczliwa próba zdobycia trzeciej bramki. Przez to chrobrzanie narażali się na kontry. Jedna z nich – w 87 minucie – spowodowała, że komplet punktów pojechał do Małogoszcza. Niespodziewanie, bo przed tym meczem Unia miała je tylko trzy.

Na pewno o wyniku zadecydowała skuteczność, wciąż daleka od oczekiwanej. Ale o porażce zadecydowała też słaba koncentracja. Piłkarze Strzelca muszą ją poprawić, jeśli chcą punktować w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej (mają na koncie 7 oczek). W niedzielę, 22 października, o godzinie 11 zagrają na wyjeździe z Vitalpolem Solec-Zdrój.