Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie z WOT w Świętokrzyskiem. Uczestnicy już po egzaminie. Zobaczcie co się tam działo

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Podczas egzaminu w czasie Ferii z WOT w Świętokrzyskiem. Zobacz w galerii niesamowite zdjęcia z tego sprawdzianu.
Podczas egzaminu w czasie Ferii z WOT w Świętokrzyskiem. Zobacz w galerii niesamowite zdjęcia z tego sprawdzianu. ŚBOT
Tegoroczny projekt "Ferie z WOT" realizowany przez 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej udał się znakomicie. W piątek, 23 lutego 2024 roku ochotnicy szkolenia podstawowego z województwa świętokrzyskiego przystąpili do żołnierskiego egzaminu, tak zwanej „pętli taktycznej”.

Ferie z Terytorialsami w Świętokrzyskiem. Widowiskowe ćwiczenia

Egzamin to ostatnia prosta przed przysięgą dla ochotników, realizujących szkolenie podstawowe w ramach „Ferii z WOT”. Umiejętności żołnierzy zostały zweryfikowane podczas tak zwanej "pętli taktycznej", najważniejszego sprawdzianu kończącego 16-nastkę.

Egzamin rozpoczęło czwartkowe strzelanie na strzelnicy w Jędrzejowie, gdzie w praktyce zostały zweryfikowane umiejętności posługiwanie się bronią. Następnie w piątek 23 lutego od samego rana w okolicach kieleckiego Telegrafu rozpoczęła się dalsza część egzaminu, podczas którego zostały sprawdzone między innymi umiejętności poruszania się w terenie skażonym, przemieszczania się z wykorzystaniem nawigacji, udzielania pomocy medycznej na polu walki czy zerwania kontaktu z przeciwnikiem.

Celem egzaminu zwieńczającego szkolenie w ramach "Ferii z WOT" jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia, sprawności bojowej oraz odporności psychofizycznej żołnierzy w warunkach poligonowych poprzez weryfikację umiejętności do realizacji wybranych zadań taktycznych.

Zobaczcie galerię zdjęć z ćwiczeń i egzaminu w ramach Ferii z WOT w Świętokrzyskiem

To ostatni egzamin organizowany przed uroczystą przysięgą wojskową, która odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 11 na kieleckiej Bukówce. Po przysiędze nowi żołnierze trafią do etatowych batalionów 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej rozmieszczonych w Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Misją 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia majora cichociemnego Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego pseudonim „Nurt” jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest między innymi w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

W niedzielę 25 lutego na kieleckiej Bukówce, blisko 40 żołnierzy złoży przysięgę wojskową, po której staną się pełnoprawnymi Terytorialsami.

Zobaczcie galerię zdjęć z ćwiczeń i egzaminu w ramach Ferii z WOT w Świętokrzyskiem

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie