Festiwal bramek i rekord strzelecki Industrii Kielce. Kielczanie rozbili MMTS Kwidzyn w meczu 10 kolejki ORLEN Superligi

Wojciech Buras
Industria Kielce ustanowiła swój nowy rekord strzelecki w tym sezonie.
Industria Kielce ustanowiła swój nowy rekord strzelecki w tym sezonie. Biuro prasowe ORLEN Superliga/MMTS Kwidzyn
Industria Kielce rozbiła MMTS Kwidzyn 48:29 w meczu dziesiątej kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Kielczanie ustanowili swój nowy rekord strzelecki w tym sezonie. Do tej pory, najwięcej bramek rzucili przeciwko Unii Tarnów i Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski. W obu tych spotkaniach 45 razy trafiali do bramki rywala. Tym razem, licznik zatrzymał się na 48 golach.

Rekord strzelecki Industrii Kielce

MMTS Kwidzyn - Industria Kielce 29:48 (13:28)
MMTS: Chruściel 4%, Matlęga - Jankowski 5, Chałupka 1, Landzwojczak 1, Grzenkowicz 2, Łazarczyk 4, Welcz 1, Wawrzyniak 2, Lewczyk 1, Jarosz 2, Szcześniak 4, Cherkashchenko 6.
Industria: Wałach, Błażejewski 32% - Olejniczak 3, Wiaderny 7, Kounkoud 4, Tournat 3, Moryto 2, D. Dujszebajew 2, Tharstarson 1, Surgiel 8, Stenmalm 3, Gębala 5, Karaliok 6, Nahi 4.

Zobacz galerię zdjęć

Industria Kielce podchodziła do spotkania z MMTS Kwidzyn po remisie w czwartkowym meczu Ligi Mistrzów z Pickiem Szeged. Kielczanie od początku nie pozostawili rywalom złudzeń na korzystny wynik. Pierwsze minuty to koncert Tomasza Gębali, który czterokrotnie trafiał z drugiej linii. Już po dziesięciu minutach o czas poprosił Bartłomiej Jaszka, trener MMTS. Jego drużyna przegrywała wtedy 4:9. Dobrze w mecz wszedł Nikodem Błażejewski. Młody bramkarz odbijał wiele piłek, a w 12 minucie został trafiony w twarz przez Patryka Grzenkowicza, który za to zagranie obejrzał czerwoną kartkę. Gospodarze nie mieli argumentów by zagrozić drużynie Talanta Dujszebajewa. Niemalże nie istniała ich obrona, a kielczanie byli do bólu skuteczni. Wiele bramek padło po kontratakach, gdzie brylował Cezary Surgiel. Szymon Wiaderny wrócił do kadry zespołu po kontuzji nabytej przeciwko Ostrovii Ostrów Wielkopolski i nie miał problemów, by złapać rytm gry.

Po przerwie, w 35 minucie kontratak wykorzystał Dylan Nahi i przewaga kielczan wynosiła 18 bramek. Francuz zagrał w tym spotkaniu na prawym skrzydle, ale to nie przeszkodziło mu by ostatecznie zdobyć 4 gole. W 48 minucie "pękła" czterdziestka. Piłkę na obrocie dostał Karaliok, który nie dość, że rzucił bramkę to wykluczył rywala na dwie minuty. W końcówce meczu nieco więcej minut dostał Elliot Stenmalm i spisał się bardzo solidnie, rzucając dwa szybkie gole.

Industria Kielce zakończyła mecz z dorobkiem 48 trafień. To nowy rekord strzelecki zespołu Talanta Dujszebajewa w tym sezonie. Poprzednio wynosił on 45 bramek, które padły w meczach przeciwko Unii Tarnów i Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski. Zwycięstwo kielczan nie podlegało wątpliwościom. Według głosujących kibiców, MVP spotkania został Bogdan Cherkashchenko z drużyny MMTS Kwidzyn. Najwięcej goli dla kielczan zdobył Cezary Surgiel - 8.

Kolejny mecz Industrii Kielce przypada na środę i spotkanie Ligi Mistrzów z macedońskim Eurofarm Pelister. Początek spotkania o godzinie 20:45.