Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego. Byli Lesław Ćmikiewicz i Dariusz Górski. Odbył się też ciekawy turniej [DUŻO ZDJĘĆ]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Wielkie święto futbolu w Busku-Zdroju. W sobotę odbył się ciekawy Festiwal Piłkarski śladami Orłów Górskiego. Rywalizowało 10 zespołów, ale równie ważne było uczczenie pamięci legendarnego trenera Kazimierza Górskiego, który doprowadził polską reprezentację do ogromnych sukcesów.

Trener Kazimierz Górski prowadził reprezentację Polski w latach 1966 i 1970–1976. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni zwyciężyli na igrzyskach olimpijskich w 1972 roku w Monachium, zagrali w finale igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Zajęli też trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 roku.

Tak się składa, że w tym roku przypadła setna rocznica urodzin legendarnego szkoleniowca (urodził się 2 marca 1921 roku we Lwowie) i turniej w Busku-Zdroju miał upamiętnić tego wybitnego trenera. W tym wydarzeniu uczestniczyli między innymi Dariusz Górski, syn legendarnego polskiego selekcjonera oraz Lesław Ćmikiewicz, reprezentant Orłów Górskiego, dwukrotny medalista olimpijski i członek Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Na buskim Stadionie Miejskim rywalizowało pięć zespołów z województwa świętokrzyskiego: dwie drużyny KKP Korona, AKS 1947 Busko-Zdrój, Akademia Piłkarska Champions Busko-Zdrój oraz Football Academy Busko-Zdrój oraz pięć zespołów spoza naszego województwa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Barca Academy Warszawa, Legia Soccer Schools, Piast Gliwice i Wisła Płock.

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie