Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Filmowy skansen w Parku Etnograficznym w Tokarni. Specjalna mapa poprowadzi po miejscach znanych z kina. Zobacz film i zdjęcia

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Wideo
od 12 lat
Park Etnograficzny w Tokarni to miejsce znane i lubiane przez reżyserów. Przez lata kręcone tu były filmy i seriale, które wielu z nas doskonale zna: "Wojenne dziewczyny", "Śluby Panieńskie", "Wołyń" czy "Wyklęty". Tylko w minionym roku w naszym pięknym skansenie powstały "Sami Swoi. Początek", "Pani od Polskiego" oraz "Dewajtis". Nowa atrakcja jaką jest "Filmowy skansen" pozwoli zwiedzić wszystkie miejsca, w których nagrywane były sceny do tych produkcji.

Filmowy skansen w Parku Etnograficznym w Tokarni. Specjalna mapa poprowadzi po miejscach znanych z kina

"Filmowy skansen" to projekt, dzięki któremu turyści będą mogli jeszcze dokładniej zwiedzić Park Etnograficzny, ale również przejść śladami lubianych bohaterów filmowych czy serialowych.

- "Filmowy skansen" to atrakcja, którą przygotowaliśmy na nowy sezon. Już od maja dostępna będzie specjalna mapa, dzięki której turyści zwiedzający skansen będą mogli zobaczyć wszystkie lokalizacje, w których były kręcone filmy. A jak Państwo wiecie, skansen cieszy się ogromną popularnością wśród reżyserów - mówi Katarzyna Korus, pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej.

Dodaje, że tylko w minionym roku kręcony tu były film "Sami Swoi. Początek", serial "Dewajtis" oraz film "Pani od polskiego", na którego premierę wciąż czekamy.

- Będzie też specjalna atrakcja w postaci wystawy z wszystkimi zdjęciami z naszego planu filmowego, jak również zwiedzanie z przewodnikiem, który opowie o lokalizacjach i aktorach goszczących na tym terenie. Oczywiście można również będzie zwiedzać skansen z mapą indywidualnie - podkreśla Katarzyna Korus.

Plany zdjęciowe znajdowały się w chatach oraz dworkach zlokalizowanych na terenie skansenu. Dużą rolę w produkcjach odgrywał także Kościół z Rogowa. Dodajmy, że po nakręceniu filmu "Sami Swoi. Początek" pozostawione zostały płot oraz drzewo, przy których nie brakowało licznych konfliktów sąsiedzkich.

Zobaczcie zdjęcia, gdzie powstały ostatnie produkcje w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej

Zobacz także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie