Futsal. W Kielcach odbyły się zawody o Puchar Dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
101 batalion lekkiej piechoty Kielce wygrał zawody o Puchar Dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w futsalu. Rywalizacja toczyła się w ostatni weekend.

W miniony weekend odbyły się zawody o Puchar Dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w futsalu. Rywalizowały reprezentacje wszystkich pododdziałów.

Terytorialsi 10. ŚBOT uczestniczyli w turnieju mającym wyłonić najlepszą drużynę brygady i przyszłą jej reprezentację w halowej piłce nożnej. Turniej miał miejsce w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Warszawskiej w Kielcach, a wystartowało w nich sześć drużyn, które reprezentowały wszystkie wchodzące w skład brygady pododdziały. Były to reprezentacje: dowództwa i sztabu, 101 batalion lekkiej piechoty, 102 blp, 103 blp, kompanii dowodzenia i kompanii logistycznej. W skład drużyn wchodzili zarówno żołnierze zawodowi, jak i żołnierze terytorialnej służby wojskowej.

Mistrzostwa w fazie eliminacyjnej rozegrane zostały w dwóch grupach w (systemie "każdy z każdym”) a następnie systemem pucharowym. Walka była bardzo zacięta, w duchu fair play. W finale reprezentacja 101 blp z Kielc pokonała żołnierzy kompanii logistycznej i wygrała turniej.

Podium turnieju wyglądało następująco:
1 miejsce 101 batalion lekkiej piechoty Kielce
2 miejsce kompania logistyczna
3 miejsce kompania dowodzenia

Zawody otwierał i puchary dla najlepszych wręczał zastępca dowódcy brygady, ppłk Sławomir Machniewicz.

Turniej pozwolił sekcji szkoleniowej brygady na wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentowali 10. ŚBOT na mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w futsalu na przełomie września i października.