MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala Buskowianin Roku 2023. Jadwiga i Jerzy Stodolni ze statuetką "Siewcy". Zobacz zdjęcia i film

OPRAC.:
Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Gala Buskowianin Roku 2023 za nami. Nagrody otrzymali Jadwiga i Jerzy Stodolny.
Gala Buskowianin Roku 2023 za nami. Nagrody otrzymali Jadwiga i Jerzy Stodolny. busko.com.pl
W niedzielę, 14 kwietnia, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody Buskowianin Roku 2023. Tym prestiżowym tytułem oraz statuetką "Siewcy" zostało uhonorowane małżeństwo - państwo Jadwiga i Jerzy Stodolni.

Wspaniała gala Gala Buskowianin Roku 2023

Laudację na cześć zwycięzców wygłosił Waldemar Sikora, burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

- Szanowni Państwo, jako przewodniczący kapituły nagrody Buskowianin Roku 2023, jest mi niezmiernie miło ogłosić, że tytuł ten zdobyli państwo Jadwiga i Jerzy Stodolni. Pani Jadwigo, Panie Jerzy. To wyjątkowe wyróżnienie dla wyjątkowych ludzi, którzy od lat swoim zaangażowaniem i pasją budują wielkość i dobro naszej Małej Ojczyzny. Ten zaszczytny tytuł jest dowodem szacunku dla osiągnięć i oddania dla naszej lokalnej społeczności. Państwa droga, naznaczona licznymi sukcesami i wyzwaniami, jest świadectwem niezwykłej determinacji i pasji, które zaprowadziły Was na szczyty zawodowe i społeczne. Szanowni Laureaci. Wasz życiowy szlak, rozpoczęty na studiach w Łodzi, a następnie kontynuowany w Busku-Zdroju od 1978 roku, jest niezwykłą opowieścią o miłości, poświęceniu i oddaniu - powiedział Waldemar Sikora.

Zobacz zdjęcia z gali

Wskazał na szereg działań, które nagrodzeni podjęli dla dobra Buska-Zdroju.

- Organizowane w Busku kursy, szkolenia i konferencje przyciągały międzynarodowe grono specjalistów, rozsławiając urok i walory tego uzdrowiskowego miasta, jako miejsca wyjątkowego na mapie Polski. Swoją działalnością medyczną, naukową, społeczną i kulturalną, tworzą Państwo niezwykły duet, prezentujący wiedzę o człowieku, historii i kulturze. Państwa wspólne przedsięwzięcia, takie jak Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny i Gabinet Medycyny Estetycznej "Natura" nie tylko przynoszą korzyści zdrowotne dla naszych mieszkańców, ale także tworzą miejsca pracy dla wielu specjalistów w dziedzinie fizjoterapii i masażystów - mówił Waldemar Sikora. Podkreślił także rolę nagrodzonych, jeśli chodzi o pomoc w realizowaniu przedsięwzięć kulturalnych - festiwalu imienia Krystyny Jamroz i festiwalu "Lato z Chopinem". Wspomniał także o wkładzie Jadwigi i Jerzego Stodolnych w promowaniu sportu i wielu innych interesujących wydarzeń na terenie miasta i gminy.

Nagrodzonym, prócz burmistrza, gratulowali Robert Burchan, przewodniczący Rady Miejskiej oraz wielu znamienitych gości, wśród których byli między innymi Jacek Cygan, poeta, pisarz i scenarzysta , Jarosław Zatorski, znany działacz społeczny z Buska-Zdroju oraz Bogusława Majcherczak ze stowarzyszenia "Razem Dzieciom". Jadwiga i Jerzy Stodolni otrzymali kwiaty, dyplom, statuetkę "Siewcy" i obraz artystki Tamary Maj. Na scenie winszowali też Karolina Kępczyk, Wiesław Marzec, Małgorzata Donoch oraz współpracownicy i przyjaciele laureatów.

- Kapituła wykazała niesłychane zrozumienie dla stwierdzenia, że sukcesy członków społeczeństwa są sukcesem całej społeczności. Za to zrozumienie kapitule dziękuję - powiedział Jerzy Stodolny.

W części artystycznej wydarzenia wystąpili Buska Orkiestra Zdrojowa i Piotr Salata. Galę uświetnił wyjątkowy spektakl Teatru S-65+, prezentujący sceny z życia państwa Stodolnych. Widowisko przeplatane występami artystów oraz pokazem pamiątkowych fotografii wyreżyserował Arkadiusz Szostak, ubiegłoroczny laureat plebiscytu Buskowianina.

Jadwiga i Jerzy Stodolni

Lekarze pasjonaci, mecenasi kultury, założyciele Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Gabinetu Medycyny Estetycznej "Natura" w Busku Zdroju.

Jerzy Stodolny

Doktor nauk medycznych, specjalista rehabilitacji chorób narządu ruchu. Znany w Polsce autorytet w problematyce schorzeń kręgosłupa, zajmuje się zarówno badaniami naukowymi, jak i praktycznym ich leczeniem. Należy do ścisłego grona najlepszych specjalistów w zakresie medycyny manualnej, jest propagatorem naukowych, racjonalnych podstaw tej metody terapii, wykładowcą i organizatorem kształcenia lekarzy w tej dziedzinie. Przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej, ponadto jest członkiem szeregu Towarzystw Naukowych zajmujących się chorobami narządu ruchu. Autor książek popularnonaukowych, brał udział w redagowaniu podręczników akademickich z zakresu rehabilitacji dla studentów i lekarzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się jego monografia dla lekarzy i studentów pod tytułem "Choroba Przeciążeniowa Kręgosłupa" omawiająca rozwój i leczenie tego najbardziej powszechnego schorzenia kręgosłupa.

Joanna Stodolna - Tukendorf

Córka Państwa Stodolnych. Doktor nauk medycznych, magister fizjoterapii i licencjonowany kosmetolog. Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy. Rozprawę doktorską pisała na temat hipermobilności konstytucjonalnej (wrodzonej wiotkości stawowej), co przyczyniło się do zainteresowania problematyką stóp. Dyrektor merytoryczny Pro Pedis, lidera w zakresie zaopatrzenia gabinetów podologicznych oraz branży szkoleniowej w zakresie diagnostyki stóp. Certyfikowany terapeuta terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborna i Evjentha, absolwentka wielu kursów z terapii manualnej wg szkoły Praskiej, Kinesiotapingu, kursu stabilizacji mięśniowej, szkolenia AnatomyTrains, Technik Aleksandra oraz szkoleń z zakresu podologii w Polsce i za granicą. Propagatorka podologii ortopedycznej w Polsce, Na co dzień pracuje z pacjentami i nadzoruje merytorycznie sieć klinik FootMedica Klinika Zdrowej Stopy. Tłumacz kursów i publikacji naukowych na temat terapii manualnej, ortopedii, fizjoterapii. Autorka referatów i publikacji na temat hipermobilności, zaburzeń stabilizacji oraz zaburzeń w obrębie stopy i ich oddziaływaniu na narząd ruchu. Współautorka "Wielkiej Fizjoterapii" pod redakcją Zbigniewa Śliwińskiego.

Zobacz zdjęcia z gali

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie