MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Koruba ponownie wybrany rektorem Politechniki Świętokrzyskiej. Zobaczcie film i zdjęcia

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 7 lat
Rektor pozostaje rektorem. W środę 10 kwietnia ogłoszono, że Zbigniew Koruba, dotychczasowy rektor Politechniki Świętokrzyskiej został ponownie wybrany na to stanowisko. Był jedynym kandydatem. Zobaczcie film i zdjęcia.

Zbigniew Koruba pozostaje rektorem Politechniki Świętokrzyskiej na drugą kadencję

W Sali Rektorskiej, gdzie zebrały się media, profesor Medard Makrenek, przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej wyjaśnił, że głosowanie nad wyborem rektora zakończyło się sukcesem. - Uprawnionych do głosowania było 71 osób, udział wzięło 67. Kandydat uzyskał 58 głosów, co znacząco przewyższyło większość bezwzględną.

Profesor Tomasz Kozłowski, przewodniczący Kolegium Elektorów dodawał, że 8 kwietnia profesor Zbigniew Koruba przedstawił swój program wyborczy elektorom.

Jak wyjaśniał "nowy" rektor Politechniki Świętokrzyskiej, ma ogromną satysfakcję, że jego program został zaakceptowany. - Działania, które podjęliśmy w mijającej kadencji będą kontynuowane. Jej myślą przewodnią było hasło: obserwuj i koryguj. Dalej będę wsłuchiwał się w głos pracowników. Wiem, że od 1 września, od nowej kadencji będziemy poświęcać więcej czasu na przyglądanie się temu jak wygląda praca Politechniki Świętokrzyskiej. Liczę na dobrą współpracę całej akademickiej społeczności - mówił profesor Koruba.

Profesor Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej

Profesor doktor habilitowany inżynier Zbigniew Koruba urodził się 15 października 1957 roku w Trzebnicy. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju w latach 1972–1976. W 1982 roku z wyróżnieniem otrzymał dyplom na Wydziale Mechanicznym Kijowskiego Instytutu Inżynierów Lotnictwa Cywilnego. Następnie w 1990 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie automatyki i robotyki na tejże uczelni. Habilitował się w 2001 roku na Wojskowej Akademii Technicznej, a tytuł profesora nauk technicznych otrzymał w 2010 roku.

Od 1984 roku jest nauczycielem akademickim w Politechnice Świętokrzyskiej. Obecnie pełni funkcję rektora tejże uczelni. Jego obszary zainteresowań naukowych obejmują mechanikę, automatykę, robotykę, dynamikę układów materialnych, sterowanie obiektami latającymi, optymalizację układów mechanicznych, symulacje komputerowe oraz naprowadzanie broni precyzyjnego rażenia.

Profesor Koruba ma bogaty dorobek naukowy, w tym ponad 250 publikacji naukowych, w tym 30 z listy JCR. Ponadto był promotorem 8 doktorów nauk technicznych. Aktywnie uczestniczy także jako recenzent i członek wielu komitetów naukowych.

Profesor Zbigniew Koruba został dwukrotnie nagrodzony przez Ministra Edukacji i Nauki. Ponadto został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. Jest żonaty z Anną i ma troje dzieci: Marysię, Marcina i Tamarę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie