GKS Zio-Max Nowiny – Moravia Anna-Bud Morawica 2:2. Dużo emocji, gospodarze w drugiej połowie odrobili straty. Zobacz zdjęcia

Jaromir Kruk, Damian Wiśniewski
Oliwier Łączkowski strzelił dla Moravii gola na 2:0. Mecz z GKS zakończył się jednak remisem Damian Wiśniewski
W meczu 30. kolejki RS Active 4. Ligi świętokrzyskiej GKS Zio-Max Nowiny zremisował u siebie 2:2 z Moravią Anna-Bud Morawica, mimo że do przerwy przegrywał 0:2. Zobacz zdjęcia z meczu.

Cztery gole i remis w derbach GKS Nowiny - Moravia Morawica

GKS Zio-Max Nowiny – Moravia Anna-Bud Morawica 2:2 (0:2)
Bramki:
Bartosz Papka 64, 85 -Michał Rybus 17, Oliwier Łączkowski 25.
GKS: Gugulski – N. Niebudek (84 Rozborski, 89 Knapik), Hińcza, Łazurko, Marek – Sinkiewicz, Tomczyk (46 Mateusz Gadomski), R. Szmalec – D. Kopyciński (57 M. Matysek), F. Kaczmarski (70 M. Wilk), Papka.
Moravia: J. Borusiński – Ashour, Łączkowski, Mateusz Zawadzki – Ł. Zawadzki, Orliński (71 Szczepanek), J. Rabiej, Michał Zawadzki, M. Toboła (90+4 M. Toboła) – Michał Rybus (83 Turlej), Pasternak.
Żółte kartki: N. Niebudek, M. Matysek, Papka, – Michał Rybus, J. Borusiński, Turlej.
Czerwona kartka: Matysek (Nowiny) – 79 minuta.
Sędziowali: Ernest Buras + Daniel Detka, Dominik Wrona.
Widzów: około 100.

Zobacz zdjęcia z meczu:

W pierwszej połowie starcia sąsiadów z tabeli gospodarze popełnili mnóstwo błędów, byli rozkojarzeni w defensywie i dali sobie wbić dwa gole. Prowadzenie Moravii dał po błędzie Jakuba Hińczy Michał Rybus, na 0:2 głową trafił Oliwier Łączkowski, dośrodkowywał Michał Zawadzki.

Po zmianie stron goście stwarzali kolejne okazje, lecz byli nieskuteczni. W 64 minucie kontaktowego gola dla Nowin uzyskał Bartosz Papka, któremu asystował Filip Kaczmarski. Gospodarzom nie przeszkodziła czerwona kartka Szymona Matyska, wyrównał po kapitalnym podaniu Mateusza Godomskiego niezawodny Papka.

Byłeś na meczu? Poszukaj się na zdjęciach:

Po tym meczu GKS zajmuje w tabeli ósme miejsce, a Moravia dziewiąte. Pierwszy z tych zespołów ma na koncie 49 punktów, a drugi 48.

W następnej kolejce obie drużyny zagrają w czwartek 30 maja, na wyjeździe i od godziny 15. GKS mierzyć się będzie z Hetmanem Włoszczowa, a Moravia ze Spartakusem Daleszyce.