Grała RS Active 4. Liga Świętokrzyska. Wisła Sandomierz została zdegradowana, radość Hetmana Włoszczowa. Wyniki, relacje, tabela

Stanisław Wróbel, Dorota Kułaga, Jaromir Kruk
AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał w Kielcach z Orlętami 1:0.
AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał w Kielcach z Orlętami 1:0. Paweł Małecki
W weekend, 8 i 9 czerwca, rozegrana została ostatnia 34. kolejka RS Active 4. Ligi Świętokrzyskiej. Zapadło ostatnie rozstrzygnięcie, wyłoniony został drugi spadkowicz. Do Stali Kunów dołączyła Wisła Sandomierz, która przegrała z Arką Pawłów 1:4. Z utrzymania cieszyli się piłkarze Hetmana Włoszczowa, którzy na wyjeździe wygrali ze Stalą Kunów 4:2.

Grała RS Active 4. Liga Świętokrzyska

GKS Zio - Max Nowiny - Wierna Małogoszcz 4:1 (2:0)
Bramki: Filip Kaczmarski 2, Bogdan Łazurko 11, Damian Kopyciński 48, Bartosz Papka 67 - Krystian Sornat 60.

Ostatni mecz tego sezonu na własnym stadionie i pewna wygrana z Wierną Małogoszcz. Kolejne gole bardzo skutecznych w tym sezonie Bartosza Papki z Nowin i Krystiana Sornata z Wiernej. Ale emocje tego sezonu jeszcze się nie kończą. W czerwcu będą obchody jubileuszu 50-lecia GKS Nowiny. Zapowiada się wiele atrakcji.

Moravia Anna Bud Morawica - Alit Ożarów 1:3 (1:3)
Bramki: Łukasz Zawadzki 10 - Tomasz Persona 3 z wolnego, Wiktor Rękas 31, Kamil Bełczowski 40.
Moravia: J. Borusiński – Łączkowski, Orliński, Garbala, Szczepanek (80 Purski) – Ashour, J. Rabiej (85 Turlej), Gilewski (89 W. Liszewski), Michał Zawadzki (76 Pasternak), Ł. Zawadzki – Jakub Rybus (88 Woźniak).
Alit: P. Kapsa – I. Wódz, Jasiński, Wawrylak, Persona – P. Wójcik (61 Furman), M. Kamiński (88 Bielecki), Rękas (66 F. Stępień), Bełczowski – J. Kapsa (70 Falkiewicz), Mażysz (81 Stawiarski).
Żółte kartki: Jakub Rybus - J. Kapsa, P. Kapsa.
Sędziowali: Hubert Zięba + Mateusz Satława, Łukasz Jas.
Widzów: około 60.

W 2 minucie czerwoną kartkę zobaczył Karol Garbala i Moravia musiała sobie radzić w dziesiątkę. Goście objęli prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego Tomasza Persony (piątym w rundzie!!!). W 34 minucie rzut karny zmarnował Jakub Mażysz (obrona Jakuba Borusińskiego), walczący z Jakubem Rybusem o tytuł króla strzelców. Ambitna Moravia miała swoje okazje, świetnie bronił Paweł Kapsa, ale musiała ulec świetnie dyspononemu rywalowi.

Łysica Bodzentyn - Granat Skarżysko-Kamienna 3:0 (0:0)
Bramki: Kamil Uciński 60; Nikola Terianyk 90+1, Adam Dymanowski 90+3 z karnego.

W końcówce meczu za dyskusje z sędzią drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został trener Granatu - Piotr Dejworek! Na koniec meczu historyczna chwila - gola z rzutu karnego strzelił bramkarz Łysicy Adam Dymanowski, który po sezonie odchodzi do 3-ligowego Staru Starachowice.

Spartakus Daleszyce-GKS Rudki 1:3 (0:1)
Bramki: Grzegorz Kowalczyk 62 - Kacper Halik 13, Bunyod Turgunbojew 90+2, Piotr Jedlikowski 90+3.

-Pierwsza połowa był dobra w naszym wykonaniu. Prowadziliśmy 1:0, początek drugiej połowy był słabszy w naszym wykonaniu. Mieliśmy wąską kadrę, nie mogliśmy skorzystać z 5-6 zawodników. Brawa dla Szymka Pietrasa, który wybronił dwa karne. Dodało nam to wiary w korzystny wynik i w końcówce strzeliliśmy dwa gole. To był kolejny bardzo dobry sezon w naszym wykonaniu. Mieliśmy problemy z urazami, kadra była okrojona. Chwała zawodnikom, którzy wzięli na siebie ciężar gry. Po raz kolejny zrobiliśmy historyczny wynik w GKS

- powiedział trener GKS Paweł Jaworek, dla którego był to ostatni mecz w roli szkoleniowca zespołu z Rudek.

Tak mecz i cały sezon podsumował trener trener Paweł Jaworek

Oto skrót meczu:

Orlęta Kielce-AKS 1947 Busko Zdrój 0:1 (0:1)
Bramka: Artur Piróg 35.

-Wygraliśmy na trudnym terenie w Kielcach 1:0. Było to nasze ósme zwycięstwo z rzędu, gratuluję drużynie tego wyniku. Zajęliśmy drugie miejsce, tuż za Koroną II Kielce. To była dla nas bardzo udana runda, zwłaszcza końcówka była piorunująca w naszym wykonaniu. Potwierdziliśmy, że mamy potencjał, żeby grać o wysokie cele w czwartej lidze

- powiedział Tadeusz Krawiec, trener AKS 1947 Busko-Zdrój.

- Zakończyliśmy sezon na piątym miejscu. Mieliśmy apetyty na czwarta pozycję, ale ostatnie mecze nie wyszły najlepiej. Był fajny moment, ale doceniamy to, co mamy. Dużo pracy w to włożyliśmy i trzeba to też rozpatrywać w kategoriach jakiegoś sukcesu

- mówił po spotkaniu Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt Kielce.

Neptun Końskie - Korona II Kielce 1:1 (1:1)
Bramki: Adrian Maciejewski 32 - Karol Turek 37.

Korona II od 25 minuty grała w dziesiątkę. Oskar Sewerzyński dostał czerwona kartkę za krytykowanie decyzji arbitra.

-Do 25 minuty mieliśmy 90 procent posiadania piłki, cały czas prowadziliśmy grę, ale nic nie chciało wpaść w fazie finalizacji akcji. Potem, mimo że graliśmy w osłabieniu, to nadal prowadziliśmy grę. Po akcji Adama Zawieruchy bardzo ładną bramkę zdobył Karol Turek, strzałem z 16 metrów. Po przerwie próbowaliśmy prowadzić grę. Neptun ograniczał się do wyjść z kontry, miał dobrą okazję, ale nasz bramkarz obronił ten strzał. Daliśmy pograć młodszych chłopcom. Dobry mecz w naszym wykonaniu, ale bez efektów bramkowych

- powiedział Marek Mierzwa, trener Korony II.

Klimontowianka Klimontów-Pogoń 1945 Staszów 1:0 (1:0)
Bramka: Dawid Skrzek (samobójcza) 26.

Był to ostatni mecz w barwach Klimontowianki Patryka Niziołka. Ze względu na sprawy osobiste kapitan żegna się z klubem z Klimontowa.

Stal Kunów-Hetman Włoszczowa 2:4 (1:2)
Bramki: Filip Imiełowski 12, Michał Rakoczy 67 - Igor Wójcik 1, Cezary Matuszewski 4, 54, Adam Kubicz 55.

Radość piłkarzy Hetmana Włoszczowa

Arka Pawłów-Wisła Sandomierz 4:1 (1:1)
Bramki: Mirosław Kalista 14, 65, Norbert Drożdżał 60, Kacper Rak 88 - Łukasz Swat 40.