GKS Zio-Max Nowiny wysoko pokonał Wisłę Sandomierz 11:0 w RS Active 4 Lidze. Hat-tricki Karola Boszczyka i Mateusza Kaweckiego. Zdjęcia

Wojciech Buras
od 16 lat
GKS Zio-Max Nowiny pokonał Wisłę Sandomierz 11:0 w meczu 16. kolejki RS Active 4 Ligi. Gospodarze kontrolowali przebieg sobotniego starcia i napoczęli rywala w 17 minucie spotkania, a później dokładali kolejne trafienia. Po trzy gole zanotowali Karol Boszczyk i Mateusz Kawecki.

Wysokie zwycięstwo GKS Zio-Max Nowiny

GKS Zio-Max Nowiny – Wisła Sandomierz 11:0 (4:0)
Bramki: Karol Boszczyk 17, 21, 64 (z karnego), Radosław Szmalec 28, Bartosz Papka 39, Mateusz Kawecki 66, 75, 83, Filip Rozborski 85 (z karnego), Mateusz Gadomski 71, Wiktor Wilk 78.
Nowiny: Świtoń – Boszczyk, Pietras, Łazurko, Marek (60 Nowakowski) – Słoń (46 Wilk), Tomczyk (46 Foks), Szmalec (60 Gadomski), Kawecki, Rozborski – Papka (64 Sinkiewicz).

Zobacz zdjęcia

- Cel był taki, żeby rozegrać dobre spotkanie. Muszę pogratulować gościom, że wychodzą na boisko i próbują walczyć. Na pewno nie jest to dla nich łatwe, bo mają swoje problemy. Cieszymy się, że zainkasowaliśmy kolejne 3 punkty i notujemy swoją małą serię zwycięstw - powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max Nowiny.

Wynik otworzył w 17 minucie strzałem z dystansu Karol Boszczyk. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 mocnym uderzeniem pod porzeczkę bramki strzeżonej przez Przemysława Janowskiego. Przed przerwą gole zdobywali jeszcze Radosław Szmalec i Bartosz Papka, który dochodził w pierwszej połowie do wielu sytuacji, ale miał problem z finalizacją. W drugiej odsłonie spotkania do karnego podszedł Boszczyk i pewnie go wykorzystał, zapewniając sobie hat-tricka. Kolejne minuty to rosnąca przewaga drużyny Przemysława Cichonia, która punktowała swojego rywala z Sandomierza.

- Dla nas ważne jest ogrywanie naszych chłopaków. To dla nich mocne zderzenie z piłką seniorską. Szacunek dla zawodników za to, że wychodzą i podejmują rękawice. W każdym meczu dają z siebie sto procent. Wyniki są wysokie, ale wiedzieliśmy, że tak to może wyglądać - powiedział Jarosław Piątkowski, członek sztabu trenerskiego Wisły Sandomierz.

W następnej kolejce GKS Zio-Max Nowiny zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Wisła Sandomierz podejmie u siebie Arkę Pawłów.