Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów walczy o fazę play-off Lotto Superligi w tenisie stołowym. Wygrał pierwszy mecz

Bartosz Wartałowicz
Park Jeongwoo, zawodnik drużyny z Suchedniowa
Park Jeongwoo, zawodnik drużyny z Suchedniowa Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wrócił do gry na krajowym podwórku. Zespół Macieja Glijera w pierwszym meczu drugiej rundy Lotto Superligi tenisa stołowego pokonał 3:0 Poltarex Pogoń Lębork. Dla drużyny "Aptekarzy" był to pierwszy duży krok w stronę awansu do fazy play-off z grupy spadkowej.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów walczy o fazę play-off Lotto Superligi. Pogoń Lębork pokonana

KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Park Jeongwoo – Sławomir Dosz 3:0 (11:8, 11:9, 11:7)
Daniel Bąk – Adam Dosz 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Piotr Cyrnek – Jan Zandecki 3:2 (3:11, 11:9, 11:3, 8:11, 6:4)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów był faworytem w starciu z beniaminkiem Lotto Superligi. Drużyna z Suchedniowa wystąpiła w składzie: Jeongwoo Park, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek. Na ławce rezerwowych znalazł się Robert Floras.

Park Jeongwoo pewnie, bez straty seta pokonał Sławomira Dosza, a Daniel Bąk 3:0 ograł brata Sławomira - Adama Dosza. Najciekawiej było w trzecim starciu, pomiędzy Piotrem Cyrnkiem i Janem Zandeckim. To zawodnik gości lepiej rozpoczął ten pojedynek i wygrał pierwszego seta. Drugie starcie było już bardziej wyrównane i zakończyło się wygraną Cyrnka, podobnie jak trzeci set, w którym tenisista Orlicza zdominował rywala. Zandecki nie złożył broni i doprowadził do remisu 2:2, co spowodowało konieczność rozegrania piątego seta, którego wygrał Piotr Cyrnek.

Po tym meczu, Orlicz Suchedniów jest na pierwszym miejscu w grupie spadkowej. Drużyna Macieja Glijera ma na swoim koncie 18 zdobytych punktów i bilans pojedynków 26:25. Za plecami Orlicza o awans powalczą również ekipy Akademii Zamojskiej Zamość i Oxynetu Jarosław. Zespół Poltarexu Pogoni Lębork zajmuje ostatnią lokatę w Lotto Superlidze z ilością zaledwie 5 zdobytych punktów.

Wygrana Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów była pierwszym krokiem drużyny z powiatu skarżyskiego do włączenia się w walkę do fazy play-off Lotto Superligi. "Aptekarze" nie najlepiej radzili sobie w pierwszej rundzie ligowych zmagań, ze względu na emocjonujące i męczące boje w rozgrywkach Ligi Mistrzów a później Pucharu Europy, gdzie swoją rywalizację zakończyli na ćwierćfinale. W tej fazie zbyt mocne dla nich okazało się francuskie AS Pontoise Cergy.

Orlicz zna jednak smak awansu do walki o medale z grupy spadkowej. Taka historia miała miejsce w sezonie 2021/2022, kiedy zespół z Suchedniowa był w grupie spadkowej po pierwszej rundzie, ale wygrał cztery z sześciu spotkań i był bardzo blisko wywalczenia medalu Lotto Superligi. Orlicz, skupiony już teraz wyłącznie na rozgrywkach ligowych wydaje się być gotowy do tego, by rywalizować o strefę medalową. Musi się znaleźć jednak w najlepszej dwójce grupy spadkowej.

Kolejny mecz Orlicz rozegra ósmego lutego. W spotkaniu wyjazdowym, zespół z powiatu skarżyskiego zagra z Akademią Zamojską Zamość - drugim zespołem w tabeli grupy spadkowej. Początek zmagań o godzinie 18.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?