Golejowska Dycha po raz III. Wystartowało ponad 140 osób, najlepszy znów Sylwester Lepiarz [ZDJĘCIA]

ach
W trzeciej edycji biegu „Golejowska Dycha” wzięło udział ponad 140 osób. Najlepszy czas wybiegał Sylwester Lepiarz i zwyciężył w październikowym biegu.

Golejowska Dycha wpisała się na stałe w kalendarz imprez sportowych w powiecie staszowskim. Podczas wydarzenia nigdy nie brakuje mnóstwa dobrej zabawy, wspaniałych sportowych emocji, walki, współpracy i radości na mecie. Zanim jednak zawodnicy wystartowali rozgrzewkę poprowadziła Joanna Słomińska, trener personalny.

Lepiarz po raz trzeci obronił tytuł najszybszego biegacza
W tym roku spod ośrodka wypoczynkowego „Lotnik”, gdzie znajdowały się i start i meta wybiegło w niedzielę 21 października ponad 140 osób. Byli to miłośnicy biegania z różnych miast województwa świętokrzyskiego: Kielc, Sandomierza, Staszowa, Rytwian, a także z powiatu mieleckiego i dalszych zakątków Polski. Było o co biec. Główną nagrodą był Puchar Nadleśniczego oraz czek o wartości 500 złotych.

Główną nagrodę zdobył znany w regionie zawodnik specjalizujący się w biegach ulicznych Sylwester Lepiarz, który zwyciężył w biegu już...trzeci rok z rzędu! Był to dla niego podwójny sukces, bo ustanowił w golejowskim biegu nowy rekord życiowy. Przebiegł dziesięciokilometrową trasę w 34 minuty i 54 sekundy.

Drugi na mecie pojawił się Andrzej Starżyński, reprezentujący klub UMCS Lublin „Klementynka”. Pokonał trasę w 32 minuty i 21 sekund.

Trzecie miejsce w kategorii open zdobył Damian Noga, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Przebiegł trasę w 32 minuty i 32 sekundy.

W kategorii open Patryk Dudzic ze Staszowa również wybiegał nie najgorszy czas 39 minut 11 sekund - i zajął siódme miejsce.

Kobiety - czwarte, piąte i szóste miejsce dla mieszkanek naszego powiatu
Wśród kobiet pierwsza na metę przybiegła Olga Pierzak z Kielc - przebiegła trasę w 41 minut i 19 sekund. Druga była Ewelina Soboń z Sandomierza, trzecia Anna Sadza ze Skarżyska - Kamiennej.

Czwarte, piąte i szóste miejsce wywalczyły mieszkanki powiatu staszowskiego. Kolejno: Małgorzata Gad z miejscowości Wiśniowa, Ewa Woś z Rytwian i Katarzyna Kowalczewska ze Staszowa.

Najszybsi z gminy

Wśród najszybszych zawodników z gminy Staszów ubiegłoroczny tytuł obronili Małgorzata Gad i Patryk Patryk Dudzic.

Szczegóły
Bieg przełajowy zorganizowano na terenie Leśnictwa Golejów. W tym roku także Nadleśnictwo Staszów tradycyjnie było partnerem Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Kultury „Rekultura” w organizacji wydarzenia sportowego.

ReKultura pozyskała dofinansowanie na pokrycie części kosztów Golejowskiej Dychy w ramach konkursu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Białe Ługi”.

Wydarzenie współfinansowane było z pieniędzy Unii Europejskiej.

Operacja pod tytułem „Biegaj z rekulturą” realizowana była w ramach Projektu Grantowego „Promocja zdrowego stylu życia na obszarze Lokalnej Grupy Działania Białe Ługi” poprzez szereg wydarzeń, działań promujących i pozytywnie wpływających na świadomość mieszkńców z zakresu prozdrowotności, a także wprowadzania zdrowych nawyków.

Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania