Góral Górno zremisował z GKS Rudki w meczu kontrolnym. Trener Paweł Jaworek był niezadowolony z gry jego zespołu. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Bartosz Wartałowicz
od 16 lat
Góral Górno zremisował 2:2 w meczu kontrolnym z GKS Rudki. Dla drużyny Pawła Jaworka był to ostatni mecz przed rozpoczęciem rozgrywek Hummel 4 Ligi. Oba zespoły wciąż testują piłkarzy.

Remis Górala Górno z GKS Rudki w meczu kontrolnym

Góral Górno - GKS Rudki 2:2 (1:0)
Bramki: Albin Jaworski, Robert Radek - Kacper Gąsior 2x.
Góral Górno: Kmiecik - Niedziałek, Zawodnik testowany 1, Wypych, Zakrzewski - Zawodnik testowany 2, Zawodnik testowany 3, Zawodnik testowany 4, Zawodnik testowany 5 - Jaworski, Moskal oraz Radek, J. Kaleta, Kowalik, S. Kaleta, Zawodnik testowany 6 i Piotrowicz.
GKS Rudki: Sitek - Sala, Stefański, Skrzypek, Kowalski - Małaczek, Halik, Szymański - Smoliński, Anduła, Stachura oraz Baka, Matysek, Klusek, Czerwiński, Gąsior, Bednarski, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany 2.

Zobaczcie zdjęcia z meczu

W pierwszej połowie nie widać było, że zespół z Rudek gra w 4 lidze, a Góral w klasie okręgowej. Drużyna Damiana Piotrowicza grała bardzo agresywnie i wykorzystywała błędy GKS Rudki, co poskutkowało golem Albina Jaworskiego - nowego piłkarza spadkowicza z Hummel 4 Ligi. W przerwie trener Paweł Jaworek powiedział kilka mocnych słów swoim piłkarzom i w drugich 45 minutach to GKS Rudki przeważał, stwarzał dogodne okazje i odwrócił wynik. Dwa gole zdobył pozyskany ze Stali Kunów Kacper Gąsior. W drugiej połowie na boisku pojawił się grający prezes Górala Górno - Robert Radek i ustalił wynik meczu na 2:2. Pomimo, że to był tylko mecz kontrolny, oba zespoły podeszły do tego spotkania bardzo poważnie. Nie brakowało zdecydowanych wślizgów i twardej walki o piłkę, a sędzia często musiał sięgać po gwizdek i kartki.

Nie jesteśmy zadowoleni z przebiegu gry. W pierwszej połowie zbyt wolno graliśmy, mieliśmy wiele mankamentów, a rywal grał dużo bardziej agresywnie. 20-25 minut drugiej odsłony to była nasza dominacja, ale później wprowadziliśmy młodych zawodników i straciliśmy bramkę na 2:2. Testowaliśmy dwóch zawodników i nie graliśmy w pełnym składzie. Zabrakło Michaiło Łuczaka, Piotra Jedlikowskiego czy Szymona Pietrasa - czyli piłkarzy którzy stanowili o naszej sile w poprzednim sezonie. Dla nas to kubeł zimnej wody przed ligą, bo nie tak miało to wyglądać. Mam nadzieję, że ogarniemy się do pierwszego meczu

- powiedział trener GKS Rudki, Paweł Jaworek.

Obie drużyny wciąż testują piłkarzy, przed startem rozgrywek. W zespole czwartoligowca z Rudek zagrali nowi zawodnicy: Kacper Gąsior, Konrad Małaczek (obaj ze Stali Kunów), Dawid Szymański z Pogoni Staszów i Filip Anduła który opuścił Arkę Pawłów. Zespół Górala Górno ma ogłosić transfery w ciągu najbliższych dni.