Gotowy jest już schemat organizacyjny Urzędu...

  Gotowy jest już schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wielka władza marszałka Andrzeja Bętkowskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gotowy jest już schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wielka władza marszałka Andrzeja Bętkowskiego
  Gotowy jest już schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Do dokumentu dotarło "Echo Dnia". Jest on niemal identyczny z tym jaki prezentowaliśmy przed kilkoma tygodniami. Wielka władza idzie w ręce marszałka Andrzeja Bętkowskiego, symboliczna - do członka Zarządu Województwa Mariusza Goska.
  Gotowy jest już schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wielka władza marszałka Andrzeja Bętkowskiego
  Jak dowiedziało się "Echo Dnia", prace nad nowym schematem organizacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach oraz wynikającym z tego podziałem zadań, kompetencji i odpowiedzialności pomiędzy członkami Zarządu Województwa dobiegły końca. Nowy dokument pokrywa się w zasadzie w stu procentach z informacjami, które podawaliśmy na ten temat w połowie stycznia.

  CZYTAJ TU Rewolucja w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Nowe wydziały, nowi ludzie. Znamy nazwiska

  Reorganizacja zakłada utworzenie 17-18 departamentów - obecnie jest ich 23.
  Marszałek Andrzej Bętkowski będzie nadzorował między innymi: super departament Inwestycji i Rozwoju, który będzie zajmował się funduszami unijnymi na twarde inwestycje w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Marszałkowi Bętkowskiemu podlegały będą ponadto inne nowe departamenty: komunikacji społecznej, promocji, turystyki, kultury i dziedzictwa narodowego, budżetu i finansów. Andrzej Bętkowski nadzorem obejmie także Uzdrowisko Busko-Zdrój oraz Fundusz Poręczeniowy i Fundusz Pożyczkowy. W efekcie marszałek będzie posiadał olbrzymią władzę i wpływ na obsadę personalną wielu stanowisk.

  Wicemarszałek Renata Janik będzie nadzorować departament zajmujący się wdrażaniem Europejskiego Funduszu Społecznego, a więc inwestycji miękkich, w kapitał ludzki. Podlegać jej będą także: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny, Wojewódzki Urząd Pracy, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

  Członek Zarządu Województwa Marek Bogusławski obejmie kontrolę nad nowym Departamentem Ochrony Zdrowia, któremu podlegają marszałkowskie szpitale oraz inne jednostki związane z sektorem medycznym.

  Członek Zarządu Marek Jońca w swojej jurysdykcji ma: departament obszarów wiejskich i środowiska, departament transportu i komunikacji, parki krajobrazowe, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

  Członek Zarządu Mariusz Gosek będzie miał w swoim nadzorze: departament edukacji, sportu i turystyki oraz nowy departament cyfryzacji, geodezji i planowania przestrzennego.

  Projekt uchwały w sprawie schematu organizacyjnego i regulaminu oraz podziału kompetencji trafi pod obrady Zarządu Województwa w przyszłym tygodniu.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone