Gra klasa okręgowa. ŁKS Łagów pokonał Spartę Dwikozy. Aż 6 goli w meczu Partyzant-Unia. Mecz Victorii z Grodem przerwany po ataku na arbitra

Bartosz Wartałowicz
W 14 kolejce klasy okręgowej Orlicz wygrał 4:1 z Góralem Górno. Zobacz również wyniki innych spotkań. Orlicz Suchedniów
W dniach 28-29 października grała klasa okręgowa. Liderem wciąż jest Naprzód Jędrzejów, który pokonał 4:0 na wyjeździe Wichra Miedziana Góra. Mecz Victorii 2015 Skalbmierz z Grodem Ćmińsk został przedwcześnie zakończony, po ataku bramkarza Grodu na sędziego. W kolejnym ciekawym spotkaniu 12 kolejki ŁKS Górnik Łagów pokonał 2:0 Spartę Dwikozy. Śledźcie również wyniki innych spotkań.

Gra klasa okręgowa. 28-29.10. ŁKS Łagów pokonał Spartę Dwikozy w hicie kolejki

ŁKS Górnik Łagów - Sparta Dwikozy 2:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Sot 10, Mariusz Maciejski 56.
W 8 minucie spotkania Mariusz Maciejski nie wykorzystał rzutu karnego - obrona Mateusza Kuszaja.

ŁKS Łagów:Wróblewski - Biesiada, Górecki, Malec (65. Kalityński), Góral - Tutaj, Uniat - Gadowski (60 Blicharski), Maciejski, Wiecha (88. Gołębiowski) - Sot.

- Mieliśmy wszystko pod kontrolą. Cały zespół dobrze zareagował po niestrzelonym karnym Mariusza Maciejskiego, a Mariusz kapitalną asystę dał do Bartka Sota dwie minuty później. Cieszymy się z czystego konta i trzech punktów - powiedział Rafał Gołofit, trener ŁKS Łagów.

Partyzant Radoszyce - Unia Sędziszów 3:3 (1:3)
Bramki: Kacper Baranek 36, Maciej Dymek 79, Bartłomiej Wiktorowicz 90+3 - Hubert Pańtak 9, Tomasz Nartowski 19, Bartosz Styczeń 34.

Gospodarze odwrócili wynik spotkania w niesamowitym stylu. W 34 minucie Unia prowadziła już 3:0, ale podopieczni trenera Marcina Niemca przebudzili się z tego koszmaru i konsekwentnie dążyli do wyrównania, co udało się w doliczonym czasie drugiej połowy. Trener gości, Grzegorz Opara po spotkaniu otrzymał czerwoną kartkę za pretensje, odnośnie ilości doliczonych minut.

- Pierwsza połowa była bardzo, bardzo słaba w naszym wykonaniu. Przebudziliśmy się tak naprawdę w drugiej części meczu i wyszarpaliśmy ten remis 3:3. W końcówce goście bardzo dużo grali na czas, ale udało się zdobyć ten punkt - powiedział Marcin Niemiec, trener Partyzanta Radoszyce.

Kamienna Brody - Nida Pińczów 0:2 (0:1)
Bramki: Konrad Ciacia, Marcin Sadowski.
Nida (pierwszy skład): Bandura - Kempkiewicz, Ciacia, Sadowski, Parlicki - Cios, Wójcik - Buczak, Madej, Pasek - Szafraniec.

O zwycięstwie Nidy Pińczów przesądzili stoperzy. W pierwszej połowie do siatki Kamiennej trafił Konrad Ciacia, a po przerwie wynik ustalił Marcin Sadowski.

Victoria 2015 Skalbmierz - Gród Ćmińsk. Mecz przerwany w 90 minucie przy stanie 1:1 po ataku piłkarza Grodu na arbitra.

Gród: Shram - Trojan, Boleń, Borowski, Siarek (68 Brzdąk) - Żak, Frączyk, Zapała, P. Ślusarczyk (68 Adach), Zagdan - Słoń (60 E. Lurzyński).

- Od samego początku meczu sędziowanie było stronnicze. Było wiele pomniejszych niezrozumiałych decyzji, gdzie byliśmy krzywdzeni przez arbitrów. W 90 minucie nasz bramkarz po prostu nie wytrzymał nerwów. Wszyscy byliśmy zdenerwowani, bo pod przeciwnika było gwizdane od pierwszej minuty - powiedział trener Grodu, Robert Zagdan.

Zobacz wypowiedź arbitra tego spotkania oraz przewodniczącego kolegium sędziów ŚZPN - Tomasza Domaradzkiego

Orlicz Suchedniów - Góral Górno 4:1 (2:0)
Bramki: Patryk Zygmunt 27, Kacper Sikora 36, Michał Bator 55, 72 - Tomasz Syska 74.

Po serii trzech ligowych meczów bez zwycięstwa, zespół z Suchedniowa zdobył trzy punkty. Przy stanie 4:0 w zespole Łukasza Tekiela nastąpiła mała dekoncentracja, która skutkowała golem dla Górala, ale na nic więcej nie było stać w tym meczu, grających w dziewięciu gości.

Partyzant Wodzisław - Sparta Kazimierza Wielka 1:4 (0:1)
Bramki: Cristian Jose Ruiz Carpio 61 - Marcin Kądzielski 15, 81, Piotr Strasz samobójcza 47 Krystian Maderak 72.

Kapitalna seria Sparty Kazimierza Wielka. Zespół Kamila Macha wygrał już siódmy mecz z rzędu w klasie okręgowej. Drużyna z Kazimierzy Wielkiej jest niepokonana od trzeciej kolejki ligowej.

Piaskowianka Piaski - Świt Ćmielów 4:2 (2:0)
Bramki: Andrij Werbićkij 15, Jarosław Dudczenko 29, 52, Iszchan Matewosjan 70 - Adrian Żyła 54, Konrad Skwarliński 75.

Zespół Piaskowianki pewnie pokonał rywala z Ćmielowa i pokazał, że wciąż liczy się w walce o czwartą ligę.

Wicher Miedziana Góra - Naprzód Jędrzejów 0:4 (0:0)
Bramki: Alan Piskorz 61, Łukasz Mika 63, Bartłomiej Dobrzański 65, Paweł Bażant 86.
Wicher: Chruściel - Sochacki, Mech (65 Piwowarczyk), Pacholczak, Chrabąszcz (70 Nowak) - Buczkowski (72 Wiśniewski), Niewczas, Cygan, Wójcik - Czarnowski, Gołda (79 Wach).
Naprzód: Pawlikowski - Krzeszowski (75 Przeździk), Radwański, Piechota, Karasek - Równicki (60 Bażant), Grzyb (60 Mika), Gocał, Piskorz - Dobrzański (86 Kwapisz), Zaręba.

Piłkarze i sztab szkoleniowy Naprzodu Jędrzejów zadedykowali zwycięstwo trenerowi grup młodzieżowych - Piotrowi Stankowi. W niedzielę 29 października urodził mu się syn - Alex.

• 1. Naprzód Jędrzejów 12 32 30-3
  • 2. ŁKS Łagów 12 26 35-16
  • 3.Sparta Kazimierza Wielka 12 26 23-9
  • 4. Piaskowianka Piaski 12 24 32-16
  • 5. Nida Pińczów 12 22 21-17
  • 6. Sparta Dwikozy 12 20 13-19
  • 7. Partyzant Radoszyce 12 19 28-21
  • 8. Góral Górno 12 19 24-18