Gra piłkarska czwarta liga- weekend 22-23 sierpnia [SPRAWDŹ WYNIKI I TABELĘ]

dor, JKM, PW, STS
Czarni Połaniec pokonali GKS Nowiny 1:0 i nadal są liderem z kompletem punktów.
Czarni Połaniec pokonali GKS Nowiny 1:0 i nadal są liderem z kompletem punktów. Fot. Tomasz Kaczmarczyk
W weekend 22-23 sierpnia odbędą się mecze w świętokrzyskiej, piłkarskiej czwartej lidze. Sprawdź wyniki i tabelę.

Czarni Połaniec - GKS Nowiny 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Witek 28.
Czarni: Saracen – Misztal, Wątróbski, Witek, Bażant – Ferenc (60 Smoleń), Meszek, Krępa, Mucha (65 Kamiński) – Hul (90 Wiszniewski), Gębalski (85 Bawor).
Nowiny: Gugulski – Boszczyk, Bujak (76 Hińcza), Cichoń, W. Niebudek – M. Gadomski, Szmalec, K. Blicharski (50 Dorowski) – Tomczyk (50 Papka), Szewczyk (70 Szymonek), Grzela.

- W pierwszej połowie Nowiny wyszły wysokim pressingiem. Rywal postawił poprzeczkę wysoko, ale po strzeleniu gola przejęliśmy inicjatywę. W drugiej odsłonie były różne fazy, w końcówce dzięki ofiarności bramkarza i obrońców nie daliśmy sobie wydrzeć wygranej – podsumował Grzegorz Wcisło, szkoleniowiec Czarnych. – Nie zasłużyliśmy na przegraną. Szkoda zmarnowanych stuprocentowych sytuacji. Lider trafił po stałym fragmencie, spodziewałem się więcej po Czarnych, ale cóż, taka jest piłka – dodał Mariusz Ludwinek, trener GKS Nowiny. Na pewno Ludwinkowi humor poprawiła informacja o tym, że jego zespół zasili Dawid Szałas, skrzydłowy z Korony II Kielce. Na mecz do Połańca rowerem wybrał się kibic z Kielc, Łukasz Skalski, wielki fan czwartej ligi świętokrzyskiej i Przemysława Cichonia. Na pewno nie mógł narzekać na poziom szlagieru tej klasy rozgrywkowej.

Star Starachowice - Moravia Morawica 3:1 (0:1)
Bramki: Kacper Błaszczyk 67, Emil Gołyski 79, Dariusz Anduła 85 - Maciej Horna 42.
Star: Dziułka - Kosztowniak, Gębura, Błaszczyk, Śmigielski - Nowocień, Kopeć (21 Płatek), Gołyski (92 F. Anduła), Kidoń, Fabjański - Marzec (87 Hamera).
Moravia: P. Kubicki - Wysocki (90+2 Bożek)i, M. Zawadzki, Rabiej, Młynarczyk (80 Detka), Ł. Zawadzki, Woś, K. Kubicki, M. Zawadzki, Horna - Pryimak.
W pierwszej, wyrównanej połowie obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji, ale bramki długo nie padały. Dka Staru ajbliżsi pokonania bramkarza Moravii byli Fabjański i Kidoń.
Dość niespodziewanie gola zdobyła Moravia, a jego autorem był najlepszy strzelec Staru w minionym sezonie Maciej Horna.
Po przerwie gospodarze mocniej zaatakowali i dopięli swego. Najpierw w 67 minucie po rzucie rożnym trafił Kacper Błaszczyk a w 79 minucie po kilku kolejnych strzałach na bramkę gości z bliska umieścił piłkę w siatce Emil Gołyski.
Wynik meczu ustalił w końcówce Dariusz Anduła.

GKS Rudki - Neptun Końskie 3:3 (2:3)
Bramki: Radosław Dawidowicz 30, Piotr Jedlikowski 37, 55 - Karol Armata 3, Krzysztof Słaby 43, 44.
GKS: Rafalski – Nawrot Ż (76. Kita), Stefański, Szymoniak, Broniś, Jedlikowski, R. Dawidowicz, B. Wiecha, Sito (46. D. Kowalski), K. Wiecha, Stachura.
Neptun: Herda – Skalski, Kwiecień, Słaby (80. Skoczylas), Armata, Sztandera (80. Pach), Wojna Ż, Urban, Kotarzewski (85. Sroka), Markowicz, Białas.
Pierwsza akcja Neptuna przyniosła mu prowadzenie. Na strzał z ostrego konta zdecydował się Karol Armata i drużyna z Końskich cieszyła się z bramki. W 30. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Jakub Stachury, gola głową zdobył Radosław Dawidowicz.
Trener Paweł Jaworek, rolę skrzydłowych przydzielił natomiast Piotrowi Jedlikowskiemu oraz Dominikowi Sito. Pierwszy z wymienionych, w swoich poczynaniach ofensywnych okazał się skuteczny.
Do tego stopnia, iż dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą, wychowanek ostrowieckiego KSZO zaskoczył bramkarza Neptuna uderzeniem z prawej nogi - informuje Fanpage GKS Rudki.

Olimpia Pogoń Staszów - Łysica Bodzentyn 1:2 (1:1)
Bramki: Krzysztof Baczewski 44 - Mirosław Kalista 35, Szymon Michta 61.
Łysica: Wróblewski – Suwara, Garbacz, Drożdżał (59 Zalewski), Drabik (80 Grudzień) – Uciński, Wojton, Spadło, Mikos – Michta (85 Koprowski), Kalista.
- Futbol to prosta gra. Nie ma co sobie komplikować życia. Rozmawiam dużo z piłkarzami, słucham im, ale podejmuje ostateczne decyzje. W ofensywie bazujemy na szybkich kontrach. Wszyscy ciężko pracują na treningach i widać efekty – tak sukcesy Łysicy tłumaczy Piotr Gadecki, trener zespołu z Bodzentyna. Gdy przejmował Łysicę wielu prześmiewców wspominało, że sobie nie poradzi, bo ma doświadczenie głównie z piłki kobiecej. – Jakoś to nie przeszkadza, a każdy niech się skupia na sobie – dodaje Gadecki.

Lubrzanka Kajetanów – Wierna Małogoszcz 3:2 (1:1)
Bramki: Hubert Janyst 14, Damian Kopyciński 57, Albert Zajęcki 64 – Mateusz Fryc 35, Albert Zajęcki 64.
Lubrzanka: Żyła – Plech, Kwiatek, Zawierucha, Grzejszczyk - Żak (50 Gryz), H. Janyst, Gaj (80 Skrzyniarz), Maciej Pokora (66 Górzyński), Kopyciński (70 Gajos) – Zajęcki.
Wierna: P.Mech – O. Szymkiewicz (75 Szczepańczyk), Bała, Pawłowski, Bednarski – Kraus, D. Czarnecki, Sielecki, Jakub Grzyb (46 Malinowski) – Jaśkiewicz, M. Fryc.
Kibice w Kajetanowie obejrzeli pasjonującą wymianę ciosów. Obie ekipy postawiły na ofensywę, a wygrał zespół skuteczniejszy. – Po naszych świetnych okazjach traciliśmy gole – powiedział Paweł Bień, trener Wiernej. Na nic zdały się trafienia Mateusza Fryca. W drugiej odsłonie gole dla Wiernej strzelili niezawodni Damian Kopyciński, który wrócił z wakacji na Majorce i szybki Albert Zajęcki. Świetnie w Lubrzance zagrali Mariusz Grzejszczyk i Tomasz Gaj.

Naprzód Jędrzejów - Hetman Włoszczowa 1:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Równicki 50 - Michał Smolarczyk 65, Tomasz Matuszewski 72.
Bardzo dobry mecz rozegrał w Hetmanie Michał Smolarczyk, zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Spartakus Daleszyce - Granat Skarżysko-Kamienna 2:1 (0:1)
Bramki: Maciej Żądło 58, Mariusz Maciejski 76 - Tomasz Bartosiak 22,
Spartakus: Dutka - Ostrowski, Guz, Pietrzyk, Maciejski, Żądło, Jeziorski, Cielibała, Wołowiec, Raczyński, Dziubek
Granat: Strzelec - Głowaczewski, Bednarski, Szewczyk, Dudzik, Bartosiak (68 Mojecki), Kołodziejczyk (60 Wasik), Kędra (82 Gładyś), Gurski (65 Krzymieński), Rzeszowski, Sot

TS 1946 Nida Pińczów - Alit Ożarów 1:2 (0:1)
Bramki: Piotr Gajda 88 - Arkadiusz Kosno 6, Patryk Marut 84.

Partyzant Radoszyce - OKS Opatów 3:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Winckowicz 25, 65, Maciej Dymek 75.

Orlicz Suchedniów - AKS 1947 Busko-Zdrój 4:2 (2:1)
Bramki: Mateusz Tumulec 28, Dominik Chrzanowski 43, Piotr Solnica 51 (k), Grzegorz Skarbek 90+4 - Artur Karasek 45+1, Piotr Radwański 53

Zobacz zdjęcia z meczu: Orlicz Suchedniów - AKS Busko-Zdrój

Orlicz: Szram - Kołomański, Cedro, Jarząb (69 Boleń), Solnica, Bujak (46 Skarbek), Paprocki, M. Tumulec, Supierz, Świtowski, Chrzanowski (85 Kokosza).
AKS: Szcześniak - Radwański, Mika, Pietras, Karasek, Gardynik (72 Jabłoński), Boś, Janiec (46 Raczyński), Załęcki (46 Kowalski), Sinkiewicz, Bandura.

20. OKS Opatów 6 2 4-15

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: