Gra świętokrzyska klasa okręgowa. Zobacz wyniki i tabelę [19-20.03.2022]

dw, dor
Kamil Bielaszewski
W weekend 19-20 marca rozegrana zostanie 16. kolejka rozgrywek świętokrzyskiej klasy okręgowej. Zobacz wyniki i tabelę.

Sobota:

GKS Gród Ćmińsk - Unia Sędziszów 3:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Kita 4, Kamil Frączyk 45, Mateusz Kokosza 73.
Pewne zwycięstwo Grodu. Drużyna z Sędziszowa od 34 minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Karola Żebrowskiego.

Niedziela:

Sparta Dwikozy - OKS Opatów 1:2 (0:0)
Bramki:
Michał Kubicki 52 - Jakub Łata 68, Łukasz Orłowski 78.

Stal Kunów - Naprzód Jędrzejów 1:1 (0:0)
Bramki:
Łukasz Swat 60 - Bartłomiej Bębenek 63.

Gospodarze po tym meczu stracili pozycję lidera. - Przed nami jeszcze sporo kolejek, więc nie ma powodu zmartwień. Jeśli jednak do kolejnych spotkań podejdziemy z podobnym zaangażowaniem, to o wyniki nie trzeba będzie się martwić. Zagraliśmy dobry mecz, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, a w pierwszej połowie ja nie wykorzystałem rzutu karnego. Zdobyliśmy jednak cenny punkt w starciu z trudnym przeciwnikiem - powiedział nam po spotkaniu grający trener Stali, Marcin Dynarek.

GKS Bucovia Bukowa - Piast Stopnica 1:5 (0:3)
Bramki:
Jakub Krzysztofik 65 - Kamil Kozłowski 16, Adrian Jankowski 21, 49 z rzutu karnego, Mateusz Wicik 29, samobójcza 85

- W poprzednich meczach wyglądaliśmy fajnie, ale nie zdobywaliśmy punktów. W tym spotkaniu przełożyliśmy wrażenia artystyczne na pragmatyczne podejście, to przyniosło nam bramki i ważne trzy punkty - powiedział nam po spotkaniu trener Pasta, Sławomir Skiba.

GKS Góral Górno - Świt Ćmielów 3:1 (2:0)
Bramki:
Krystian Zieliński 9, Łukasz Bęben 29, Łukasz Kraj 65 - Maciej Witek 60.

Orlęta Kielce - Wicher Miedziana Góra 4:1 (1:0)
Bramki: Jakub Moskal 18, 88, Krystian Moskal 50, Łukasz Dziewięcki 70 - Karol Piwowarczyk 60.
Orlęta: Cieślińskli - Górecki, Czerkaszyn (82. Gołąbek), Grzesiak, Dziubek - M. Gajos (59. Gładysz), Gaj (64. Prus), W. Gajos (85. Misztal), J. Moskal - Dziewięcki (80. Niedziałek), K. Moskal.

Gospodarze byli lepszym zespołem, odnieśli zasłużone zwycięstwo. - Mecz otworzył Kuba Moskal bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego, piłka trafiła w okienko. Po przerwie strzeliliśmy jeszcze trzy gole. Graliśmy tak, jak sobie założyliśmy. W końcówce bramek mogło być więcej, ale zawiodła skuteczność - powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.

KS Nida Oksa - KS Hetman Włoszczowa 2:2 (1:1)