Grad medali buskiego Słoneczka na Czwartkach Lekkoatletycznych 2018

ALI
Medaliści finału wojewódzkiego Czwartków Lekkoatletycznych z buskiego klubu Słoneczko - z trenerem Zdzisławem Perepiczko. Archiwum prywatne
Osiem medali zdobyli zawodnicy buskiego klubu Słoneczko podczas finału wojewódzkiego Czwartków Lekkoatletycznych. Najlepsi wystartują jeszcze w krajowym finale - w czerwcu w Łodzi.

Na zawodach, rozegranych w środę w Kielcach, rywalizowali lekkoatleci roczników 2005-2007 (klasy IV-VII szkół podstawowych). Najlepiej z ekipy Słoneczka spisała się Izabela Banaś. Uczennica Szkoły Podstawowej w Gnojnie, młodsza siostra utytułowanej biegaczki Patrycji Banaś, zdobyła dwa złote medale: w skoku w dal oraz w biegu na 600 metrów.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęli także: Julia Molendowska (Szkoła Podstawowa w Nizinach) - pierwsza w rzucie piłeczką palantową i w biegu na 600 metrów oraz Jakub Kowalczyk z buskiej "dwójki", który wygrał skok w dal i bieg na 1000 metrów chłopców. Srebrny medal wywalczyła Tatiana Parada (Szkoła Podstawowa w Gnojnie) w biegu na 600 metrów, brązowy - Agnieszka Jasiak, uczennica Szkoły Podstawowej w Brzostkowie - w biegu na tym samym dystansie.

Trenerem młodych lekkoatletów Słoneczka jest Zdzisława Perepiczko. Najlepsi wystartują w finale ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych 2018, który odbędzie się 16 i 17 czerwca w Łodzi.

Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]

Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]

Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10

Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?

Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)

ZOBACZ TAKŻE: Info z Polski - Opiekunka ze żłobka nagrana jak znęca się nad dziećmi. Szaleniec z piłą łańcuchową chodził po mieście. Taksówka powietrzna przetransportuje w każde miejsce w Polsce

Źródło: vivi24