Grad medali dla Buska w Mistrzostwach Polski Wushu

ALIZaktualizowano
Zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, na zdjęciu z trenerem Andrzejem Cupryjakiem-Sochą, zdobyli jedenaście medali mistrzostw kraju. Archiwum prywatne
11 medali - w tym trzy złote - zdobyli zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai podczas XXIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu w Warszawie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marcin Juszczyk, Konrad Gołuzd i Wojciech Ziółek.

Turniej w Warszawie miał mocną obsadę. Wystąpiło około 170 zawodników, między innymi: z Łodzi, Krakowa, Rzeszowa, Gdyni, Gdańska, Kielc i Poznania, a także z Chin i Czech.

Skromna, sześcioosobowa reprezentacja Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai zdobyła 11 medali: po trzy złote i srebrne oraz pięć brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Juszczyk, który zajął pierwsze miejsce w formach ręcznych północnych, w kategorii wiekowej 9-11 lat. Wywalczył również dwa srebrne krążki - w formach z szablą i formach z kijem. Startujący w tej samej kategorii Wit Kłuskiewicz był trzeci w formach z szablą.

Drugi złoty medal dla Buska zdobył Konrad Gołuzd, zajmując pierwsze miejsce w konkurencji qingda juniorów (14-15 lat). Był również trzeci w formach ręcznych północnych. W kategorii wiekowej 15-17 lat dwa razy stawał na podium Franciszek Stefański - drugi w formach ręcznych północnych i trzeci w formach z szablę. Trzecią lokatę w formach północnych zajął Damian Jaworski.

Medalową kolekcję buskiego klubu uzupełnił Wojciech Ziółek. Startując w kategorii 18-39 lat, zdobył "złoto" w formach z kijem i brązowy krążek w formach ręcznych północnych.

- To był dobry start moich zawodników, ale jeszcze wiele pracy przed nimi - skomentował występ w mistrzostwach Polski Andrzej Cupryjak-Socha, prezes i trener Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.

TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych

TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY

Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]

Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!

Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?

Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!

Źródło: vivi24.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.