Grad medali kieleckich fighterów na mistrzostwach Polski i na gali w Koluszkach

Dorota Kułaga
Medaliście ze Sportowego klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce - Krystian Obara, Mikołaj Mądzik i Oskar Graur. Fot. Archiwum klubu
Kolejne udane starty zanotowali na swoim koncie zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.

Był to świetny start na Mistrzostwach Polski Low Kick Juniorów i Seniorów - zawodnicy kieleckiego klubu zdobyli dwa złota i brąz. Krystian Obara (senior, 57 kg) i Mikołaj Mądzik obronili tytuł wywalczony rok temu w Nowym Targu, brąz zdobył Oskar Graur (junior starszy, 81 kg).
Dodajemy do tego srebrny medal Roberta Sobonia w 60 kg K-1 w Pucharze Świata Austrian Classic - World Cup, po dobrych walkach z mocnymi przeciwnikami oraz pięć medali z ALMMA w Kielcach - Jacek Dziewięcki złoto (senior, 70 kg), Maciek Kubicki brąz (senior, 84 kg), Kuba Kamiński srebro (senior, 93 kg), Tomasz Jankowski brąz (junior, 70 kg), Kuba Dobrowolski brąz (junior, 61 kg).
-Mamy jeszcze dobre informacje odnośnie zawodowej walki w K-1 Grzegorza Kołodzieja na gali WLC 4 w Koluszkach, nasz zawodnik w dobrym stylu pokonał faworyta. Zwieńczeniem weekendu dla naszego klubu była dobra postawa Łukasza Wychowańca (senior, 70 kg) na mistrzostwach Polski w ADCC w Warszawie , który wygrał dwie walki. Podziękowania dla Urzędu Miasta Kielce oraz dla zakładu piekarniczego OMAR za pomoc i wsparcie w wyjazdach na zawody - powiedział Marek Soboń, trener Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce.