Grała Hummel 4. Liga. Efektowne wygrane Staru Starachowice, Neptuna Końskie, Pogoni Staszów i GKS Zio-Max Nowiny. Padło dużo bramek

Dorota Kułaga, Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
Neptun Końskie wygrał 5:0 z Orliczem Suchedniów
Neptun Końskie wygrał 5:0 z Orliczem Suchedniów Mikołaj Opatowski/Marcin Słoka/Kamil Bielaszewski
Grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. 8.04.2023. Sprawdź wyniki i tabelę.

Gra świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. 8.04.2023

GKS Rudki - Orlęta Kielce 2:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Hajduk 61, Kamil Łokieć 85 - Tomasz Gaj 57.

W 65 minucie Krzysztof Słaby nie wykorzystał rzutu karnego.

Alit Ożarów - Góral Górno 1:2 (1:0)
Bramki: Michał Kamiński 5 z karnego - Damian Piwowarczyk 55, Kacper Serek 79.
Alit: Żytniewski - Malec, Kamiński, Daszyk, Śmieszek (65 Jakubowski) - Toboła, Kapsa, Kozakiewicz, Zalewski - Ivanenko (55 Stępień), Knysh (76 Soja).
Góral: Kmiecik - Bożęcki, Serek, Piwowarczyk, Banakiewicz - Gadowski, Kalisz (78 Syska), Bęben, Lasak (82 Wypych), Stępnik (70 Radek) - Staszewski (88 Kowalik).
- Początek spotkania przespaliśmy, jeden z obrońców sprokurował rzut karny, udało nam się wyrównać w drugiej połowie, oddaliśmy inicjatywę, ale udało się nam zdobyć zwycięską bramkę i dowieźć wynik do końca. Uważam, że zasłużyliśmy na 3 punkty - powiedział Damian Piotrowicz, trener Górala. - Do przerwy powinniśmy zamknąć ten mecz, ale nie wykorzystywaliśmy stworzonych sytuacji i zagraliśmy słabe spotkanie. Góral za to pokazał duże zaangażowanie i determinację, odwracając wynik meczu - skomentował Paweł Rybus, szkoleniowiec Alitu.

Wierna Małogoszcz - Klimontowianka PBI Klimontów 2:2 (2:0)
Bramki: Paweł Rogula 6, Mateusz Rejowski 41 - Maciej Miłek 74, Arkadiusz Kosno 90.
Klimontowianka: Pietrasik - Rękas, Saienko (77 Sedko), Kosno, Niziołek - Kaczmarczyk (71 Gach), Miłek (81 Hołody), Wochniak, Turek, Skrzypek - Chmiel.
Wierna: Spurek - Malinowski, Kuzincow, Wroński, Molęda - Klapa, Bugno (67 Stojko), Soboń - Sornat, Rogula (65 Łata), Rejowski (85 Szymański).
- Jestem bardzo zadowolony z tego co pokazała drużyna, mieliśmy dużo okazji, ale bramkarz rywali spisywał się świetnie. Potem padła bramka na 2:1- Szymon Spurek to świetny bramkarz, ale niestety popełnił błąd przy wyprowadzaniu i podarował bramkę Klimontowiance. W końcówce po stałym fragmencie gry straciliśmy wyrównującego gola, niepilnowany Arkadiusz Kosno uderzył nie do obrony. Wielka szkoda… - tak skomentował to spotkanie Mariusz Lniany, trener gospodarzy.

GKS Zio-Max Nowiny - TS 1946 Nida Pińczów 5:0 (2:0)
Bramki: Marcin Marek 25, Radosław Szmalec 35, Szymon Kot 55, Piotr Gardynik 80, Mateusz Zębala 90.
GKS: Gugulski - Niebudek, Pietras, Nowakowski, Marek (60. Łazurko) - Szmalec (60. Sinkiewicz), Kawecki, Gadomski (60. Kopyciński), Blicharski (60. Papka), Kot (Zębala) - Gardynik.

Był to mecz do jednej bramki. Podopieczni Przemysława Cichonia byli lepsi w każdym elemencie i zasłużenie odnieśli przekonujące zwycięstwo.

-Cale spotkanie mieliśmy pod kontrolą, Nida ustawiła się na swojej połowie, próbowała się bronić. My jednak szybko operowaliśmy piłką, cierpliwie stwarzaliśmy sytuacje. W pierwsze połowie wykorzystaliśmy dwie, w drugiej dołożyliśmy trzy bramki

- powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max.

Granat Skarżysko-Kamienna - Moravia Anna-Bud Morawica 0:1 (0:1)
Bramka: Rostyslav Pryimak 42.
Granat: Strzelec – Gwóźdź, Goździk, B. Styczyński, Bartoszek – F. Kaczmarski, Walkowiak, Pluta (70 Bator), Gładyś, Safian – Sot.
Moravia: Wojno – Wasilewski, Mateusz Zawadzki, Górecki (72 F. Rogoziński) – Pryjmak, Gilewski, Jopkiewicz (70 Rabiej), Ł. Zawadzki – Michał Zawadzki (64 Holovczenko), Michał Rybus (90 Węgliński), Maciej Pokora (78 Szczepanek).

Granat przystąpił do meczu bez 6 ważnych zawodników, niemal w ostatniej chwili z powodu złamania zęba wypadł Adrian Uniat. Na grzęzawisku w Skarżysku Moravia przewyższała gospodarzy kulturą gry, ale już w 18 minucie Jakub Safian trafił w słupek. W odpowiedzi w 34 minucie Michał Rybus obił poprzeczkę. Swoje okazje miał Maciej Pokora, aż w końcu Dawida Strzelca po sprytnie rozegranym stałym fragmencie przez braci Zawadzkich – Łukasza i Michała pokonał Rostislav Pryjmak. W drugiej części najlepszą sytuację dla Granatu miał w doliczonym czasie Filip Kaczmarski, ale świetną interwencją popisał się Krystian Wojno. – To był bardzo trudny mecz na ciężkim boisku – przyznał Maciej Śmiech, trener Moravii. – Przy lepszej skuteczności osiągnęlibyśmy korzystny wynik – dodał Bolesław Strzemiński, szkoleniowiec Granatu.

Neptun Końskie – Orlicz Suchedniów 5:0 (2:0)
Bramki: Patryk Kwiecień 6, 43, Patryk Raczyński 47, Kevin Castillo 65, Igor Wasik 90.
Neptun: Herda – F. Wasik, Skalski, Piotrowski, Paweł Markowicz – Maciejewski (60 Akbarov), Kwiecień (78 Marcinkowski), Castillo (90 Wojna) – Banasik, Grudnik (78 I. Wasik), Patryk Raczyński.

Jednostronne widowisko. Neptunowi szybko prowadzenie dał najlepszy na boisku Patryk Kwiecień, który popisał się w 6 minucie ładnym uderzeniem. On podwyższył na 2:0 po ładnej zespołowej akcji, a po przerwie strzelali jego koledzy. – Całkowita nasza kontrola – powiedział Arkadiusz Bilski, trener Neptuna.

Sparta Kazimierza Wielka - Olimpia Pogoń Staszów 1:5 (0:3)
Bramki: Adam Zawierucha 11,42, Kamil Grudziński 17, Szymon Czerwiak 71, Krzysztof Pluciński 86 Mariusz Adamczyk z karnego 79.
- Przez cały mecz dyktowaliśmy warunki gry, jesteśmy mega zadowoleni. Po zakończeniu meczu trener rywali pochwalił nasz zespół. Cieszą nas te trzy punkty - powiedział Krzysztof Trela, trener Pogoni Staszów.

Pogoń: Borusiński - Kozłowski (74 Dela), Czerwiak, Piskorz, Łączkowski - Rozmysłowski (65 Kuca), Wawrylak, Wojsa, Musiał - Zawierucha (85 Pluciński) - Grudziński (60 Szymański).

Stal Kunów – AKS Busko 1:0 (0:0)
Bramka: Konrad Małaczek 55.

Spartakus Daleszyce – Star Starachowice 0:5 (0:1)
Bramki: Przemysław Śliwiński 28, 50, Szymon Hajduk 61, 80, Piotr Mikos 65.
Star: Michał Nowak – Kosztowniak (60 Puton), Jagiełło, Gębura, P. Stefański – Szydłowski (60 Persona), Nowocień (70 Zając), Ambrozik (60 M. Styczyński), Mikos (70 Gębka) – Hajduk, Śliwiński.

Dominacja Staru, w czym nie przeszkodziła grząska murawa. Świetnie prezentował się duet z napadu: Śliwiński – Hajduk.