Hetman Włoszczowa zagra w niedzielę na własnym boisku z Olimpią-Pogoń Staszów

Kamil Markiewicz
Rafał Wroński zapewnił zwycięstwo Hetmanowi Włoszczowa w niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu z Nidzianką Bieliny. Kamil Markiewicz
W niedzielnym spotkaniu czwartej ligi Hetman Włoszczowa odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Nasza drużyna pokonała na wyjeździe przedostatnią w tabeli Nidziankę Bieliny.

To nie był porywający mecz

Włoszczowski zespół dopasował się grą do słabo grającego rywala. Mecz od pierwszych minut nie był porywającym widowiskiem. W 23 minucie po golu Krzysztofa Rajczykowskiego goście objęli prowadzenie. Niestety w 40 minucie Bartosz Kuzincow doprowadził do wyrównania. Po przerwie Hetman długo próbował przebić się przez defensywę gospodarzy. W końcu się udało. W 85 minucie do bramki trafił Rafał Wroński, zapewniając zwycięstwo zespołowi z Włoszczowy.

Dzieli ich tylko punkt

W niedzielę, o godzinie 15, Hetman podejmował będzie Olimpię-Pogoń Staszów. Będzie to ważny mecz dla układu tabeli. Włoszczowska drużyna z 14 punktami na koncie plasuje się na dziesiątej pozycji. Ekipa ze Staszowa ma o punkt mniej i zajmuje czternaste miejsce. - Dowiadywałem się, jak zespół ze Staszowa prezentował się w minionej kolejce. Z tego, co udało mi się ustalić, to Olimpia-Pogoń praktycznie nie istniała w konfrontacji przeciwka Zdrojowi.

W minionej kolejce Olimpia-Pogoń przegrała na własnym boisku z aspirującym do awansu do trzeciej ligi Zdrojem Busko-Zdrój 1:5.

Zagrają w osłabieniu

Drużyna z Włoszczowy wciąż boryka się z problemami kadrowymi. W niedzielnym spotkaniu zabraknie przynajmniej trzech piłkarzy. Kontuzjowani są Krzysztof Rajczykowski, Łukasz Piotrowski. Natomiast za żółte kartki musi pauzować Rafał Wroński. Dodatkowo wciąż do pełnej dyspozycji po urazie nie wrócił Paweł Rak.

- Jeszcze nie miałem możliwości gry w optymalnym składzie. Co mecz wypada mi inny zawodnik. Sam jestem ciekaw, jak wyglądałaby gra zespołu, gdybym miał do dyspozycji wszystkich zawodników - mówił Jacek Pawlik, trener Hetmana.

Nie tylko Hetman boryka się z problemami kadrowymi. Dwóch kluczowych zawodników staszowskiej drużyny także narzeka na urazy. Są nimi Przemysław Rzepa i Artur Walasek. Nie wiadomo, czy będą w stanie zagrać w niedzielnej konfrontacji przeciwko Hetmanowi.

Zagrają mecz pucharowy

W środę, o godzinie 15, Hetman rozpocznie zmagania w nowej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Nasza drużyna zagra na wyjeździe z występującym w klasie okręgowej GKS Nowiny.