Hetmanki rywalizują w Makroregionalnej Lidze Juniorek

(KAR)
Natalia Sudomirska (przy piłce) strzeliła gola dla Hetmanek
Natalia Sudomirska (przy piłce) strzeliła gola dla Hetmanek archiwum klubu
Włoszczowskie Hetmanki, jako jedna z dwóch drużyn z naszego województwa bierze udział w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorek. Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Ochenduszko znalazła się w grupie D, gdzie grają także KSP Kielce, UKS 3 Staszkówka-Jelna, Górnik Łęczna, Bronowianka Kraków, DAP Dębica i AZS PSW Biała Podlaska. Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Hetmanki mają za sobą dwa spotkania. W pierwszym zremisowały na własnym boisku z Bronowianką 1:1. Do przerwy przegrywały 0:1. Gola dającego remis w 53 minucie strzeliła Natalia Sudomirska. W drugim pojedynku włoszczowska drużyna zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z DAP Dębica.

- Zespół z Dębicy bardzo faulował, dlatego gra często była przerywana. Spotkanie nie było ładnym widowiskiem. Dwukrotnie bramki zdobyć mogła Gabriela Andzel. W słupek trafiła Wiktoria Czekała. Żałuję, bo z perspektywy czasu uważam, że w obu meczach, które rozegraliśmy, mój zespół powinien wygrać - mówił Mariusz Ochenduszka, trener Hetmanek.

Po dwóch kolejkach Hetmanki z 2 punktami na koncie plasują się na piątej pozycji.

W sobotę, o godzinie 14, na boisku przy ulicy Wiśniowej we Włoszczowie, podopieczne Mariusza Ochenduszki zmierzą się z ostatnim w tabeli AZS PSW Biała Podlaska, który w dotychczasowych meczach doznał dwóch porażek.