Historyczne zwycięstwo futbolistek z Centrum Staszów (zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ, Agnieszka KURAŚ
Zawodniczki Centrum Staszów nie kryły zadowolenia ze zwycięstwa w historycznym spotkaniu przeciwko Hetmanowi Włoszczowa. Agnieszka Kuraś
W czwartek 1 maja historyczne spotkania w trzeciej lidze kobiet rozegrała drużyna Centrum Staszów. Nasz zespół rozgromił na własnym boisku lidera rozgrywek Hetmana Włoszczowa aż 5:0.

III liga kobiet. Centrum Staszów - Hetman Włoszczowa 5:0

Staszowski zespół od rundy wiosennej dołączył do trzecioligowych rozgrywek. Przypominamy, że w przerwie zimowej, włodarze tego klubu wystąpili z prośbą do władz Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej o dołączenie ich drużyny do rozgrywek jeszcze w tym sezonie. Ich prośba została rozpatrzona pozytywnie. Centrum będzie musiał rozegrać zaległe mecze rundy jesiennej w terminach dogodnych dla przeciwników.

Właśnie od zaległego spotkania nasze futbolistki rozpoczęły rywalizacje w lidze. Ekipa prowadzona przez trenerów Artura Walaska i Radosława Sekułe podejmowali u siebie lidera rozgrywek Hetmana Włoszczowa, który jesienią zwyciężył we wszystkich spotkaniach. Piłkarki ze Staszowa sprawiły wielką niespodziankę pokonując w swoim pierwszym w historii ligowym meczu, włoszczowską drużynę aż 5:0. Trzy gole w tym pojedynku strzeliła Marlena Wyszyńska, a po jednym Karolina Oleszek i Patrycja Gawrońska. - W całym spotkaniu przeważaliśmy. W pierwszej połowie, którą zakończyliśmy prowadząc 1:0, dużo podbramkowych sytuacji miała Marlena Wyszyńska. Na początku drugiej połowy zespół gości zagrał lepiej, ale z czasem ponownie doszliśmy do głosu, po udokumentowaliśmy strzeleniem jeszcze czterech goli - mówił Artur Walasek.

W niedzielę 11 maja, o godzinie 13, w kolejnym meczu ligowym Centrum podejmować będzie trzeci zespół rozgrywek UKS Iwaniska. - Ograliśmy lidera, więc przed kolejnym spotkaniem jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie. Mamy nadzieje, że uda nam się odnieść drugie zwycięstwo - dodał Walasek. Wynik niedzielnego spotkania Centrum z drużyną z Iwanisk, po jego zakończeniu na portalu WWW.ECHODNIA.EU/PILKA.