Hummel 4 Liga. Moravia Anna-Bud Morawica wysoko wygrała ze Spartakusem Daleszyce. Bohaterem Mateusz Zawadzki. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Moravia Anna-Bud Morawica wygrała 5:1 ze Spartakusem Daleszyce w ramach 24 kolejki Hummel 4 Ligi. Bohaterem meczu został Mateusz Zawadzki. Stoper Moravii zdobył 3 gole w tym meczu. Zobaczcie zdjęcia.

Wysoka wygrana Moravii Anna-Bud Morawica ze Spartakusem Daleszyce

Moravia Anna-Bud Morawica - Spartakus Daleszyce 5:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Zawadzki 50, 61, 69, Michał Rybus 82, 88 - Konrad Głowacki 26.
W 30 minucie Łukasz Zawadzki nie wykorzystał rzutu karnego - obrona Macieja Bąbla.
Moravia: Wojno - Węgliński, Mateusz Zawadzki, Górecki, Wasilewski - Jopkiewicz (60 Gilewski), Rabiej (70 Garbala) - Pryimak (60 Rybus), Michał Zawadzki (70 Szałas), Łukasz Zawadzki (65 Pokora) - Hołowczenko
Spartakus: Bąbel - Sitarz, Kaleta, Dziubek, Broniś - Głowacki (80 Grzela) Wierzchanowski (65 Wołowiec), Górski (55 Pietrzyk), Hernik (55 Chudecki), Mokrosnop (75 Kozachok) - Sala.

W szatni padło kilka męskich słów i w drugiej połowie graliśmy lepiej, pokazaliśmy skuteczność i wygraliśmy to spotkanie

- skomentował trener Moravii Maciej Śmiech.

Nie wyszliśmy na drugą połowę meczu, a w pierwszej powiniśmy prowadzić znacznie wyżej. Myślę, że nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę, ale gratulacje dla zespołu Moravii

- - powiedział szkoleniowiec Spartakusa Janusz Cieślak.

Po pierwszych 45 minutach w Morawicy zanosiło się na sensację. Po wyśmienitym uderzeniu Konrada Głowackiego w 26 minucie Spartakus wyszedł na prowadzenie, a 4 minuty później Maciej Bąbel znakomicie obronił rzut karny, wykonywany przez Łukasza Zawadzkiego. Obaj golkiperzy do przerwy stawali na wysokości zadania, bo Krystian Wojno z Moravii też kilkukrotnie zatrzymywał groźne akcje przyjezdnych. Po zmianie stron w szeregi gości wkradła się masa błędów, w wyniku których trzy bramki zdobył Mateusz Zawadzki. Stoper zespołu Macieja Śmiecha świetnie odnajdywał się w polu karnym i pewnie wykorzystywał sytuacje, czego nie można powiedzieć o zawodnikach z Daleszyc. Ostatnie 10 minut spotkania to popis strzelecki Michała Rybusa, który zdobył dwie bramki. Przy drugim trafieniu warto docenić dobre zagranie Kostiantyna Hołowczenki, który był aktywny, ale miał problemy z wykończeniem akcji. Wygrana ze Spartakusem, to piąte z rzędu zwycięstwo w lidze Moravii Anna-Bud Morawica.