Hummel 4.liga świętokrzyska. GKS Rudki wygrał z Neptunem Końskie 2:1. Czerwona kartka i gole w ostatnich minutach

Stanisław Wróbel
W 10.kolejce piłkarskiej Hummel 4.ligi świętokrzyskiej, GKS Rudki pokonał Neptun Końskie 2:1. Do przerwy był bezbramkowy remis. Gospodarze wyszarpali trzy punkty w ostatnich minutach meczu.

Bramki zdobyli: Karol Skrzypek 89, Piotr Jedlikowski 94 dla GKS Rudki, Patryk Raczyński 65 dla Neptuna.

Drużyny zagrały w następujących składach:
GKS Rudki: Pietras - Kudzia (od 75 Sala), Stefański, Szymoniak (65 Kowalski), Smoliński - Hajduk, Skrzypek, Biesiada (od 65 Baka), Jedlikowski - Łuczak - Stachura.
Neptun: Herda - Markowicz (60 Wójciak), Skalski, Piotrowski, Kobryń - Wojna 970 Blach), Musielewicz (70 Castillo), Raczyński, Kwiecień, Marcinkowski - Banasik

Mecz obfitował w żółte kartki W drużynie gospodarzy zobaczyli je: Kuzia, Biesiada, Jedlikowski, Skrzypek i trener Jaworek. U gości liczba ukaranych była nie mniejsza, a grający na stoperze Łukasz Skalski został w 80 minucie wykluczony z gry po otrzymaniu drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki.

Zdaniem trenera gości Arkadiusza Bilskiego czerwona kartka była absolutnie niezasłużona. - Myślę, że to omyłkowa decyzja sędziego. To bramkarz gospodarzy wpadł na naszego stopera, o żadnej kartce nie powinno być mowy. Na czerwone kartki zasłużyli natomiast gospodarze. Uderzenie w twarz czy oplucie rywala a pewno się na to kwalifikowało. Niestety sądzie ni do końca panował nad tym co działo się na boisku. Rozgoryczenie jest u nas duże, bo graliśmy solidnie. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontry. Mieliśmy okazję na 2:0 i jej nie wykorzystaliśmy, jak się okazało potem okazało przegraliśmy - mówił trener Bilski,

Właśnie czerwona kartka da Łukasza Skalskiego i osłabienie drużyny z Końskich w dużym stopniu zdecydowało o wyniku meczu. Gospodarze rzucili się do ataku i najpierw wyrównali po stały fragmencie gry w 89 minucie, a potem po kontrze w 94 minucie strzelili zwycięskiego gola.

Trener Rudek Paweł Jaworek komentował po meczu: W pierwszej połowie byliśmy bardzo nieskuteczni. Po przerwie przez błąd bramkarza straciliśmy kuriozalną bramkę. Ale na pewno trzeba pochwalić drużynę za walkę do końca i wielkie zaangażowanie.

Mecz odbył się w niedzielę. Sędziowali: Jakub Chrzanowski oraz jako asystenci Eryk Kiliszek i Karol Purtak