I Liga piłkarzy ręcznych. Bolesna porażka SMS ZPRP II Kielce w Zawierciu. "Pękła" czterdziestka

Wojciech Buras
SMS ZPRP II Kielce nie dał rady KS Viret CMC Zawiercie w meczu 7. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Dawid Łukasik
Szczypiorniści SMS ZPRP II Kielce wysoko przegrali na wyjeździe z KS Viret CMC Zawiercie 40:27 w meczu 7. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze już w pierwszej połowie spotkania zbudowali pokaźną przewagę, korzystając z błędów młodych zawodników prowadzonych przez Mariusza Jurasika.

Bolesna porażka SMS ZPRP II Kielce

KS Viret CMC Zawiercie - SMS ZPRP II Kielce 40:27 (23:10)
SMS II: Kosmal, Kaleta - Bujok 3, Pilz 2, Cichoń, Chłopek 5, Latosiński 2, Biesiadecki 6, Wiśniewski 1, Kula 1, Tobera, Flak 5, Sondej 2.

Zawodnicy z Kielc ponieśli w Zawierciu czwartą porażkę z rzędu. Poprzednia przypadła na 28 października i mecz derbowy województwa świętokrzyskiego z KSSPR Końskie. Koneccy szczypiorniści triumfowali wtedy 39:27.

Niedzielne spotkanie było dla podopiecznych Mariusza Jurasika pierwszym po trzytygodniowej przerwie. Tak długa pauza była widoczna od początku spotkania, gdzie gospodarze od razu narzucili własne warunki gry. Korzystali z błędów i strat kielczan w ataku, napędzając kontrataki. W efekcie po kwadransie prowadzili pięcioma bramkami, a w 24 minucie po raz pierwszy uzyskali dwucyfrową przewagę. Nie do zatrzymania byli Marcin Kurzawa i Mikołaj Burlyta. Zdobywcy kolejno 9 i 7 goli dla ekipy z Zawiercia.

Po przerwie zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego zastosowali grę "7 na 6" w ataku. Ich dyspozycja wyglądała lepiej, niż w pierwszej połowie. Natomiast cały czas kontrolę nad wynikiem mieli zawodnicy KS Viret CMC Zawiercie, którzy ostatecznie triumfowali 40:27. W zespole z Kielc najskuteczniejszy na parkiecie był Paweł Biesiadecki, który sześciokrotnie pokonywał bramkarza gospodarzy.

W następnej kolejce SMS ZPRP II Kielce pauzuje. Zagra dopiero w terminie 2-3 grudnia u siebie z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów.