I Liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie górą w derbach województwa świętokrzyskiego z SMS ZPRP II Kielce. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
od 16 lat
KSSPR Końskie pokonało na wyjeździe SMS ZPRP II Kielce 39:27 w meczu I Ligi piłkarzy ręcznych. Goście od 16 minuty spotkania odskoczyli z wynikiem i budowali coraz to pokaźniejszą przewagę, wykorzystując błędy techniczne młodych kielczan. "Zadecydowało doświadczenie i siła fizyczna, szczególnie w obronie. Ten element był kluczowy" - powiedział Arkadiusz Bąk, trener koneckiego zespołu.

KSSPR Końskie wysoko wygrało w derbach

SMS ZPRP II Kielce - KSSPR Końskie 27:39 (13:19)
SMS II: Kosmal, Kaleta - Markowski 4, Pilz 2, Cichoń 1, Chłopek, Latosiński 5, Wiśniewski 4, Kula 1, Tobera 2, Sondej 2, Wojsa 6.
KSSPR: Markowski 2, Baran - Janus 4, Woś 4, Falasa, Sękowski 1, Kozłecki, Sękowski 3, Stępniewski 1, Biegaj 3, Włodarski 9, Różnowski 3, Osman, Włoskiewicz 7, Słonicki 2.

Do sobotniej potyczki w hali przy ulicy Jagiellońskiej w lepszych humorach podchodzili zawodnicy KSSPR Końskie, którzy pokonali w poprzedniej kolejce KS Viret CMC Zawiercie. Mecz dwóch drużyn z województwa świętokrzyskiego zaczął się dość wyrównanie, natomiast taki stan rzeczy trwał jedynie do 15 minuty spotkania. Wtedy podopieczni Arkadiusza Bąka wrzucili wyższy bieg i zaliczyli serię bramek, odskakując na 6 goli przewagi. Nie do zatrzymania był Michał Włodarski. Obrotowy koneckiej ekipy notorycznie uciekał defensywie SMS i zdobywał łatwe trafienia. Mariusz Jurasik starał się stosować wiele wariantów gry w ataku, w tym grę "siedem na sześć", aczkolwiek nie był to najlepszy dzień jego młodych szczypiornistów. Gospodarze popełniali wiele błędów technicznych, co napędzało ich przeciwników. Druga część spotkania przebiegała pod kontrolą KSSPR Końskie. Świetne minuty zaliczył Sebastian Włoskiewicz, który wielokrotnie trafiał po rzutach z drugiej linii. W 50 minucie goście osiągnęli dwucyfrową przewagę i dobrym stylu finiszowali, gwarantując sobie komplet punktów w Kielcach. Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS ZPRP II Kielce był Oliwier Wojsa z 6 bramkami, natomiast w zespole z Końskich górował Michał Włodarski, kończąc spotkanie z dorobkiem 9 trafień.

Do pewnego momentu dotrzymywali nam kroku. Zadecydowało doświadczenie i siła fizyczna, szczególnie w obronie. Ten element był kluczowy. Podwyższaliśmy, graliśmy kombinowaną defensywę i nie daliśmy się zaskoczyć wariantem gry "siedem na sześć". Wszystko wyszło tak jak powinno

- powiedział Arkadiusz Bąk, trener KSSPR Końskie.

Na meczu obecny był Sławomir Szmal, były wybitny reprezentant Polski i zawodnik Vive Kielce, który często podpowiadał młodym bramkarzom SMS i dawał wskazówki co do ustawienia na parkiecie.

Zadecydowały własne błędy, których pierwszej połowie mieliśmy aż dwanaście. Przeciwnik jest bardziej doświadczony, starszy, silniejszy fizycznie, natomiast jeśli podajemy im piłkę w ręce, czy wyrzucamy ją na aut to nie jest to do zaakceptowania. Głowa, zwłaszcza u młodzieży, odgrywa największe znaczenie. Zauważyłem, że jeśli wchodzimy dobrze w mecz to potrafimy powalczyć, gdy jest inaczej, ciężko jest nam się mentalnie podnieść

- mówił Mariusz Jurasik, trener SMS ZPRP II Kielce.

Kolejny mecz kielczan odbędzie się 18 listopada na wyjeździe przeciwko KS Viret CMC Zawiercie, natomiast KSSPR Końskie zagra, tego samego dnia, z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów.