I liga piłkarzy ręcznych. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał po nerwowej końcówce w Zabrzu

Wojciech Buras
KSZO pokonał SPR Górnik Zabrze.
KSZO pokonał SPR Górnik Zabrze. Mobilna Fotografia Maćka - Maciej Kolasa
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał na wyjeździe z SPR Górnikiem Zabrze 35:34 w rozegranym awansem meczu 7. kolejki I ligi. "Pomarańczowo-czarni" prowadzili przez większą część spotkania, ale gospodarze nie odpuszczali. O losach piątkowej potyczki zadecydowały ostatnie minuty. "Szacunek dla zespołu za to, że dźwignął nerwową końcówkę" - powiedział Tomasz Radowiecki, trener KSZO.

KSZO wygrał w końcówce

SPR Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:35 (16:18)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Bysiak 4, Sobut 2, Kogutowicz 3, Jurasik, Granat, Konwicki 1, Majchrzak 1, Zadrożny 1, Skuciński 7, Chmielewski 8, Wojkowski 4, Jagiełło 4.

Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego podchodzili do starcia w Zabrzu po zwycięstwie z Luxioną AZS UMCS Lublin. Pierwsza połowa meczu z Górnikiem toczyła się w wyrównanym tempie. Obie drużyny nie potrafiły znacząco uwydatnić swojej przewagi. W 21 minucie czerwoną kartkę obejrzał kapitan KSZO, obrotowy Adrian Wojkowski za atak na twarz przeciwnika. Ostatecznie to podopieczni Tomasza Radowieckiego prowadzili do przerwy różnicą 2 bramek, a na początku drugiej odsłony odskoczyli nawet na 5 trafień. Zawodnicy z Zabrza nie spuszczali głów i doprowadzili do nerwowej końcówki, obejmując w prowadzenie w 58 minucie spotkania. Ostatnie akcje należały jednak do "Wojowników". Piłkę na skrzydle otrzymał Filip Chmielewski i ustanowił wynik spotkania na 35:34 dla KSZO na 20 sekund przed końcem meczu. Ostatni atak pozycyjny przeprowadzili Zabrzanie, ale Grzegorz Sobut popisał się świetnym ustawieniem w defensywie i zablokował rzut przeciwnika.

Cieszymy się z końcowego zwycięstwa, ale nie był to łatwy mecz. Podróż też była dla nas męcząca. Często brakowało nam koncentracji i skuteczności. Dobrze weszliśmy w drugą połowę, gdzie odskoczyliśmy na 5 bramek. Później włączyła nam się zbyt duża fantazja w grze w ataku i Górnik nas dopadł. Szacunek dla zespołu za to, że dźwignął nerwową końcówkę

- powiedział po meczu Tomasz Radowiecki, trener KSZO.

Następny mecz zespołu z Ostrowca odbędzie się 11 listopada z Wisłą Sandomierz. W międzyczasie klub planuje rozegrać mecz sparingowy.