I liga piłkarzy ręcznych. Spokojne zwycięstwo KSSPR Końskie z Viretem CMC Zawiercie. Kluczowa była dobra gra w defensywie

Wojciech Buras
Tak cieszyli się zawodnicy KSSPR Końskie z sobotniego zwycięstwa przeciwko drużynie z Zawiercia. KSSPR Końskie
Zawodnicy KSSPR Końskie wygrali z Viretem CMC Zawiercie 32:24 w meczu piątej kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze prowadzili od początku spotkania, a ich zwycięstwo nie było zagrożone. - Kluczem do zdobycia kompletu punktów była dobra postawa w obronie - mówił Arkadiusz Bąk, trener koneckiej drużyny.

Spokojne zwycięstwo KSSPR Końskie

KSSPR Końskie - Viret CMC Zawiercie 32:24 (16:12)
KSSPR: Markowski, Baran - Janus 3, Woś 1, Falasa 7, Sękowski 5, Stępniewski 1, Biegaj 6, Włodarski 4, Różnowski 1, Włoskiewicz 2, Hubka 2, Słonicki.

Zawodnicy koneckiej drużyny podchodzili do sobotniego starcia po dwóch porażkach z rzędu. Najpierw przegrali we własnej hali w drugiej kolejce z AZS AGH Kraków, a następnie wrócili na tarczy z Przeworska, ulegając siedmioma trafieniami. W ostatniej kolejce pauzowali. KSSPR Końskie dobrze weszło w mecz z Viretem CMC Zawiercie. Już w 5 minucie objęło prowadzenie 4:1, później goście doprowadzili do remisu, ale końcówka pierwszej połowy znów należała do podopiecznych Arkadiusza Bąka. Gospodarze zeszli na przerwę z czterobramkowym prowadzeniem. Druga część meczu przebiegała pod kontrolą gospodarzy. W 42 minucie prowadzili ośmioma golami. Dziesięć minut później ich przewaga wynosiła już 10 bramek. Głowna w tym zasługa defensywy, która broniła szczelnie i kompaktowo, nie dając zawodnikom z Zawiercia wielu klarownych okazji. KSSPR Końskie spokojnie finiszowało i zwyciężyło drugi mecz w tym sezonie, w tym pierwszy przed własną publicznością. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Damian Falasa - 7 trafień.

Zagraliśmy dobry mecz. Byliśmy skuteczni w ataku i mocni w obronie. Bramkarz też swoje odbił, ale defensywa była kluczowa. Do tego, dopisała publiczność i bardzo nam pomogła. Cieszyła nas nasza gra

- powiedział Arkadiusz Bąk, trener KSSPR Końskie.

W następnej kolejce KSSPR Końskie przyjedzie do Kielc na mecz z miejscowym SMS II ZPRP.