II liga kobiet. Sparta Górą w derbach. cenne zwycięstwo Łysicy

Dorota Kułaga
W drugoligowych derbach futbolistki Moravii Morawica przegrały ze Spartą Daleszyce 0:2. Cenne zwycięstwo ma własnym boisku odniosła Łysica

Moravia Morawica - Sparta Daleszyce 0:2 (0:2)

Bramki: Federica Dall’Ara 4, Kamila Komisarczyk 21.

Moravia: Wałek - Dziewięcka, Sławek, Szumska (20. Gotowiecka), Kita - Kamela (70. Majecka), Olesińska, Zasowska, Pawlik (80. Duda), Michta (55. Pytel) - Kasprzyk.

Sparta: Jakubowska - Ożibko, Kaleta, Lipa, Bera - Bednarska, Pawlik, Łosicka (80. Szczepańska), Nowak - Dall’Ara (60. Iwaniec), K. Komisarczyk.

Sparta dopisała sobie kolejne punkty. Mecz rozstrzygnął się już właściwie do przerwy, kiedy to futbolistki z Daleszyc zdobyły dwie bramki. Jedną z nich napisała na swoim koncie Federica Dall’Ara, która jest najskuteczniejszą zawodniczką tej grupy drugiej ligi. Po przerwie podopieczne Marcina Wengorskiego kontrolowały już przebieg tego spotkania. A po meczu cieszyły się ze zwycięstwa w pojedynku derbowym.

Łysica Bodzentyn - UKS 3 Staszkówka Jelna 3:0 (1:0)

Bramki: Karina Kosiarska 20, Dominika Michta 55, Karolina Zyguła 85.

Łysica: Gostomska - Weronika Michta, Bazan, Kowalik, Wiktoria Michta - D. Michta (80. Telka), Latała (70. Chrzęszczyk), Zyguła, Puchała - Szewczyk (88. Ziomek), Kosiarska (85. Wzorek).

- Chciałbym bardzo pogratulować dziewczynom zwycięstwa. Zostawiły serce na boisku. „Zaorały” boisko. A wynik to najniższy wymiar kary, jaki mógł spotkać w tym spotkaniu Staszówkę - mówił trener Mirosław Rubinkiewicz.

W innych meczach: Naprzód Sobolów - WKS Majdan Sieniawski 3:0, Starówka Nowy Sącz - DAP Dębica 2:0.

W następnej kolejce, 21-22.10: Sparta Daleszyce - Naprzód Sobolów (sobota, godz. 11), DAP Dębica - Łysica Bodzentyn (sobota, godz. 15), Widok Lublin - Moravia Morawica.

1. Respekt Myślenice 721 21- 3

2. Sparta Daleszyce7 16 41- 10

3. Naprzód Sobolów 7 16 22- 4

4. LKS Wierzchowiska 7 13 25- 11

5. Widok Lublin713 22- 9

6. Starówka Nowy Sącz7 13 15- 10

7. UKS 3 Staszkówka 7 9 13-19