II liga koszykarzy: Arcyważne zwycięstwo AZS UJK z Turem Bielsk Podlaski

Mateusz Kołodziej
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w drugiej lidze koszykarze AZS UJK Kielce. po wielkich emocjach pokonali w sobotę Tura Bielsk Podlaski 92:90.

Akademicy wygrali wyraźnie pierwszą kwartę, jednak na 4 minuty przed końcem przegrywali już 75:86. W samej końcówce kielczanie podnieśli się i pokazali charakter. Bardzo ważny impuls dwiema celnymi "trójkami" dał wtedy kapitan Piotr Osiakowski, a na 30 sekund przed końcem bardzo ważne punkty spod kosza zdobył Adam Nowakowski. Wcześniej głośno dopingującym kibicom wiele radości dał Jakub Lewandowski, który seriami trafiał za trzy punkty, a akcją meczu był chyba jego rzut za trzy punkty, przy którym był w dodatku faulowany i nasz zawodnik wykonywał dodatkowy rzut wolny. Nasza drużyna wygrała, chociaż rywale mieli dużą przewagę pod koszem i zebrali w ataku aż 20 piłek.

To było bardzo ważne zwycięstwo, gdyż Tur Bielsk Podlaski jest jednym z najgroźniejszych rywali UJK w walce o fazę play-off (zagra w niej osiem zespołów). W tabeli nasza drużyna po 21. kolejkach zajmuje 8 miejsce. Następny mecz kielczanie 11 lutego zagrają w w Lublinie z rezerwami Start

AZS UJK KIELCE - TUR BIELSK PODLASKI 92:90, (27:18, 23:25, 23:26, 19:21)
AZS UJK:
Sprengel 15 (1x3), Lewandowski 26 (6x3). Nowakowski 6, Osiakowski 12 (2x3), Szedo 18 (1x3) - Szewczyk 7, Druszcz 3 (1x3), Jagiełło 2, Pawlak 3.