II liga koszykarzy: AZS UJK był w Częstochowie nie do zatrzymania

MAT
Michał Szwedo zakończył mecz w Częstochowie z "double-double". Zdobył 22 punkty, miał też 10 zbiórek. Mateusz Kołodziej
Nawet na moment nie oddali prowadzenia w wyjazdowym spotkaniu z AZS Częstochowa koszykarze AZS UJK Kielce. Kielcznaie wygrali pewnie 96:78 i zanotowali już ósmą wygraną w sezonie. Umocnili się tym samym na 4 miejscu w tabeli 2. ligi.

Zespół prowadzony przez trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza zagrał w Częstochowie jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Nawet na sekundę kielczanie nie oddali prowadzenia groźnym u siebie rywalom, przez cały mecz utrzymując bezpieczną przewagę.

Nerwowo było tylko momentami, na przykład na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy nasza drużyna prowadziła tylko 5 punktami (41:36). Na udane akcje w ataku gospodarzy nasi koszykarze odpowiadali jednak momentalnie. Byli jak zwykle dobrze dysponowani w rzutami z dystansu (trafili dziesięć "trójek), walczyli też na tablicach (wiele razy po zbiórkach w ataku udawało się zdobywać punkty) i zdobywali punkty po stratach rywali. Ostatecznie AZS UJK Kielce w pełni zasłużenie wygrał w Częstochowie z AZS 96:78. To dla naszego zespołu trzecia wygrana z rzędu i 8 zwycięstwo w sezonie. Kielczanie zajmują 4. miejsce w grupie C II ligi.

AZS Częstochowa - AZS UJK Kielce 78:96, (18:25, 23:23, 16:23, 21:25)
AZS UJK:
Druszcz 17 (3x3), Busz 7 (1x3), Osiakowski 15 (2x3), Szwedo 22 (1x3,10 zbiórek), Szewczyk 6 - Pawlak, Bloda 2, Jagiełło 9 (2x3), Kapuściński 18 (1x3), Fugiński

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!