II liga koszykarzy: AZS UJK wygrywa w Radomiu

Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS UJK Kielce wygrali pierwszy mecz na wyjeździe w drugiej lidze. W meczu trzeciej kolejki grupy B II ligi podopieczni Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza pokonali w Radomiu miejscowy Rosa Sport 75:60.

Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli kielczan. Długo wchodzili oni w pojedynek, przegrali pierwszą kwartę, a w całej pierwszej połowie na prowadzeniu byli tylko przez niespełna minutę. Jednak do przerwy nasz zespół wygrywał 37:33. Kluczowych dla losów spotkania było pięć pierwszych minut trzeciej kwarty, którą kielczanie wygrali 14:5. Wypracowanej przewagi nie oddali już do końca meczu.

Rosa Sport Radom - AZS UJK Kielce 60:75, (21:16, 12:21, 13:23, 14:15)
AZS UJK: Druszcz 4, Lewandowski 11 (1x3), Osiakowski 4, Fąfara 9 (10 zbiórek, 5 przechwytów), Nowaczek 14 (9 zbiórek) - Sprengel 8 (2x3), Jagiełło 10 (2x3), Kowalski 7 (1x3), Nowakowski 3, Szewczyk 5.

W innych meczach: Księżak Łowicz - Shmoolky Warszawa 95:80, Pro Basket Kutno - AZS UMCS Lublin 69:73, ŁKS Łódź - Tur Bielsk Podlaski 82:57, Start Lublin - KK Warszawa 57:93, Stal Stalowa Wola - Sokół Ostrów Mazowiecka 51:71.

1. Księżak Łowicz 3 6 275:191
2. Sokół Ostrów Mazowiecka 3 6 224:152
3. AZS UMCS Lublin 3 6 217:180
4. KK Warszawa 3 6 249:186
5. Shmoolky Warszawa 3 5 233:224
6. AZS UJK Kielce 3 5 240:191
7. Żubry Białystok 3 4 221:212
8. Tur Bielsk Podlaski 3 4 197:200