II liga koszykarzy: Koncert gry AZS UJK po przerwie

MAT
Mateusz Kołodziej
Ważne zwycięstwo z mocną drużyną Polonii Bytom odnieśli drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. Z rywalami ze Śląska wygrali 94:70. Mimo że do przerwy był remis.

AZS UJK Kielce - Polonia Bytom 94:70, (18:24, 21:15, 30:12, 25:19)
AZS UJK:
Pawlak, Busz 6 (2x3), Osiakowski 9 (1x3), Szewczyk 22, Kapuściński 13 - Druszcz 17 (4x3), Bloda 6 (2x3), Jagiełło 2, Szwedo 5, Nowakowski 12, Fugiński 2, Kucharski.

Kielczanie chcieli zrehabilitować się za porażkę sprzed tygodnia w Rudzie Śląskiej, gdzie przeciwko miejscowej Pogoni zagrali bardzo słaby mecz. Zadanie to nie było łatwe, bo do Kielc przyjechał silny zespół Polonii Bytom, który wymieniany jest jako jeden z faworytów całej grupy C II ligi. Drużynę z Bytomia prowadzi były wybitny reprezentant Polski, Mariusz Bacik.

Po pierwszej połowie, w której było sporo błędów był remis 39:39. Losy meczu rozstrzygnęły się w 3 kwarcie, którą zespół Rafała Gila wygrał aż 30:12. Zaraz po przerwie kielczanie zdobyli 9 punktów z rzędu, "odjechali" rywalom i już nie dali się dogonić. Po trzech kolejkach nasza drużyna ma w dorobku 2 zwycięstwa i jedną porażkę i zajmuje 2 miejsce w tabeli grupy C II ligi.