II liga koszykarzy: Politechnika coraz bliżej spadku

/MAT/
W pierwszym meczu fazy Play-Out o utrzymanie w drugiej lidze, koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo Kielce wyraźnie przegrali w Radomiu z zespołem Rosa-Sportu 61:97. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Rewanż za tydzień w Kielcach.

Kielczanie wyrównaną walkę z rywalami toczyli tylko przez kilkanaście pierwszych minut. W 12 minucie był remis 21:21, ale od tego momentu radomianie zdobyli 12 punktów z rzędu i systematycznie powiększali przewagę. Kielczanie całą drugą połowę musieli sobie radzić bez podstawowego podkoszowego Filipa Drogosza, który skręcił kostkę.

Drugie spotkanie o utrzymanie między tymi drużynami (gra się do dwóch zwycięstw) rozegrane zostanie w sobotę, 18 marca w hali Politechniki Świętokrzyskiej

Rosa-Sport Radom - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 97:61, (21:17, 26:16, 24:10, 26:19)
Politechnika:Pawlak 8 (1x3), Borowicki 12 (1x3), Ziemski 16 (2x3), Żaba-Żabiński 4, Drogosz 5 - Białek 9, Mazur 5, Paluch 2, Pękalski.