III Jesienna Dycha w Sandomierzu. Pobiegło prawie 100 zawodników (DUŻO ZDJĘĆ)

Klaudia Tajs
III Jesienna Dycha w Sandomierzu. Pobiegło prawie 100 zawodników, którzy pokonali dystans 10 kilometrów. Klaudia Tajs
Prawie 100 osób z całej Polski wzięło udział w Sandomierzu, w biegu na trasie 10 kilometrów oraz Nordic Walking na trasie czterech kilometrów. W sobotę na Rynku Starego Miasta odbyła się III Sandomierska Jesienna Dycha.

Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu licząc uczestników nie krył zadowolenia, bowiem w gronie startujących bardzo liczną reprezentację stanowili mieszkańcy Sandomierza. - W tym roku zawodników z Sandomierza jest ponad 50 - powiedział dyrektor Paweł Wierzbicki. - Dopisali także zawodnicy z całej Polski. Bardzo cieszę się, że możemy kolejny raz organizować to wydarzenie.

W gronie zarejestrowanych uczestników byli także miłośnicy biegania i nordic walking z sąsiednich miast i regionów Polski. W ramach III Sandomierskiej Jesiennej Dychy przygotowano również trasę nordic walking na dystansie czterech kilometrów.
Po profesjonalnej rozgrzewce zawodnicy wystartowali o godzinie 13 sprzed sandomierskiego Ratusza. Pobiegli ulicą Zamkową, a następnie w stronę mostu na Wiśle. Następna część dystansu przebiegała przez Nadbrzezie. Na sandomierski Rynek, biegacze powrócili wbiegając pod Bramą Opatowską.

Trasa biegu mierzyła 10 km i była bardzo wymagająca. Przebiegała przez Rynek Starego Miasta w Sandomierzu oraz osiedle Nadbrzezie, w prawobrzeżnej części miasta. Równolegle z biegaczami rywalizowali zawodnicy Nordic Walking na dystansie 4 kilometrów i była wytyczona wokół staromiejskiego wzgórza, które miłośnicy kijów musieii pokonać dwukrotnie.

W biegu na 10 kilometrów I miejsce zajął Adam Kołodziej Sandomierz, II miejsce Stanisław Lebioda Pysznica, III miejsce Paweł Gołąbek Krzątki. W kategorii kobiet I miejsce zajęła Agnieszka Matysiak Tarnobrzeg, II miejsce Anna Kowalska Sandomierz, III miejsce Katarzyna Łukiewicz Samborzec.

W kategorii Nordic Walking na 4 kilometry I miejsce zajął Jacek Sieroń Sandomierz, II miejsce Jacek Wiśniewski Sandomierz , III miejsce Rafał Janczy Tarnobrzeg. W kategorii kobiet I miejsce zajęła Dorota Rejman Tarnobrzeg, Krystyna Styga Kolbuszowa, III miejsce Dorota Stępień Kielce.

Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz napój energetyczny.

Organizatorem III Sandomierskiej Jesiennej Dychy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.