III liga: Derby pełne emocji

Dorota KUŁAGA, [email protected]
Wczorajsze derby były emocjonujące. Zwycięską bramkę Wierna zdobyła w 87 minucie z rzutu karnego, który wywalczył Piotr Pawłowski (drugi z lewej Marcin Pokrzywka
Piłkarze Wiernej Małogoszcz całą drugą połowę grali w dziesiątkę, a mimo to wygrali derbowy pojedynek z Juventą Starachowice 2:1. Zwycięską bramkę zdobył w 87 minucie Piotr Kajda z rzutu karnego.

Mariusz Lniany, trener Wiernej:

- Był to mecz pełen dramaturgii i emocji. Cieszę się, że pokazaliśmy charakter i zdobyliśmy trzy punkty. To jest naprawdę sztuka wygrać na boisku Juventy, gdy gra się w osłabieniu.

Juventa Starachowice - Wierna Małogoszcz 1:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Jan Kowalski 6, 1:1 Krystian Płusa 45 z kar-nego, 1:2 Piotr Kajda 87 z karnego.
Juventa: Wróblewski 5 - Korona 4, Styczyński 4, Kiełbasa 4, Płusa 5 - Wójtowicz 4, Jagiełło 3, Czarnecki 3, M. Kalista 3, Kopeć 6 - Kidoń 5.
Wierna: Mierzwa 8 - Krzeszowski 8, Pałgan 8 Ż CZ 45, Pastuszka 8, Foksa 8 - Ostrowski 8, Pawłowski 8, Kita 8, Miernik 8 - Kowalski 8, Malinowski 8 Ż.
Zmiany: Juventa: 57' Anduła 3 za M. Kalistę, 77' Fabjański nie klas. za Czarneckiego. Wierna: 72' Kajda 2 Ż za Ostrowskiego, 90' Augustyn nie klas. za Miernika.
Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc.
Widzów: 400.

Obydwie drużyny zapowiadały przed tym spotkaniem walkę o zwycięstwo. Początek był wymarzony dla przyjezdnych, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie.

EFEKTOWNY RAJD I GOL
- Ta bramka była ozdobą meczu. Przeprowadził rajd przez trzy czwarte boiska, wyszedł sam na sam i uderzył obok Wróblewskiego - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej. W dziesiątej minucie drugiego gola po rzucie rożnym strzelił Maciej Pastuszka, ale nie został on uznany, o co zespół Wiernej miał pretensje do sędziego bocznego. Tuż przed przerwą Juventa wyrównała z rzutu karnego, wykonanego przez Krystiana Płusę. "Jedenastka" została podyktowana za zagranie ręką Michała Pałgana. Za to przewinienie zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę.

CIOS W 87 MINUCIE
Po przerwie Juventa grała z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafiła tego wykorzystać. - Jesteśmy dumni z tego, co pokazała nasza drużyna. Mimo osłabienia to my mieliśmy oka-zje do zdobycia drugiej bramki, ale po strzale Bartka Malinowskiego piłka trafiła w słupek - mówił Mariusz Lniany, trener Wiernej. Decydujący cios goście zadali w 87 minucie. W polu karnym faulowany był Piotr Pawłowski i Piotra Kajda zamienił "jedenastkę" na zwycięskiego gola. - Nasi zawodnicy zasłużyli na duże słowa pochwały. To jest naprawdę sztuka wygrać na boisku Juventy, gdy gra się w osłabieniu - dodał trener Lniany.