III liga kobiet. Szczyt dla Sparty Daleszyce

(KAR)
archiwum KSP Kielce
W meczu na szczycie świętokrzyskiej piłkarskiej trzeciej ligi kobiet lider Sparta Daleszyce pokonał na wyjeździe wicelidera Wisłę Nowy Korczyn 5:2.

Topspin Promnik - KSP Kielce 2:5 (0:1)

Bramki: Agnieszka Wąsowicz 60, Paulina Struna 70 - Agnieszka Soboń 8, Oliwia Grzywacz 55, Magdalena Lisowska 65, 79, Monika Zakrzewska 80.

KSP: Petelicka - Maligłówka (41. Ślewa), Grzywacz, Czerwiak, Wicha - Szmigiel (41. Szczykutowicz), Soboń, Dryja (70. Zakrzewska), Skibowska (76. Kucharska) - Drej (41. Lisowska), Wijas (57. Woś).

- Mecz rozgrywany był na trudnym terenie w Promniku. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, ale udokumentowaliśmy to zdobyciem tylko jednej bramki. W drugiej połowie zagraliśmy znacznie skuteczniej - powiedział Łukasz Tekiel, trener KSP.

KKP Kielce - Stal Kunów 0:2 (0:1)

Bramki: Natalia Zimak 39, 41.

Stal: Naglarska - Wolska, Sławek, Madejska, Kawalec - Niedźwiedzka, Gałka, Potocka, Jamska - Jałocha (42. Jurkiewicz), Zimak.

Mecz został rozegrany w Kunowie, ale jego gospodarzem był kielecki zespół. - Cieszy zwycięstwo, ale muszę przyznać, ze mecz nie stał na najwyższym poziome. W naszym zespole zagrało dużo nowych zawodniczek - powiedział Jarosław Jałocha, trener Stali.

Wisła Nowy Korczyn - Sparta Daleszyce 2:5 (1:1)

Bramki: Aleksandra Misiak 1, Kamila Bartusiak 69 - Paulina Bednarska 19, Kamila Komisarczyk 47, 54, Julia Iwaniec 55, Patrycja Zawłocka 60.

Sparta: Jakubowska - Krzysztofik (73. Olejarczyk), Kaleta, Lipa (73. Fit), Ożibko - Pietrowska (50. P. Komisarczyk), Bednarska (65. Bera), Zawłocka, Stachurska (20. Barańska) - Furmańczyk (25. Iwaniec, 60. Szczepańska), K. Komisarczyk.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, który uzyskaliśmy w pojedynku z bardzo trudnym rywalem. W drugiej połowie dziewczyny zaczęły dominować na boisku, co potwierdziły bramkową zdobyczą - mówił Marcin Wengorski, trener Sparty.

Kamienna Brody - Victoria Pińczów 3:3 (2:1)

Bramki: Paulina Sepioło 8, Patrycja Wiśnios 25, Anna Nowak 62 - Weronika Białczyk 32, Beata Konofal 74, Weronika Białczyk 77.

Hetmanki Włoszczowa - Orlicz Suchedniów 5:1 (4:0)
Bramki: Gabriela Andzel 10, 15, 38, Natalia Sudomirska 30, Małgorzata Kowalczyk 55 - Oliwia Kozera 50.

Hetmanki: Łachowska - Fecek, Czekała, Starczyk, Struska - Nowak, Karbownik (60. Bartosz), Janik (50. Gieroń), J. Andzel (45. Dymek) - Sudomirska, G. Andzel (53. Kowalczyk).

- Nasze zawodniczki ogrywają się w Makroregionalnej Lidze Juniorek. Przy wsparciu starszych piłkarek drużyna prezentuje się bardzo dobrze w rozgrywkach trzeciej ligi - powiedział Mariusz Ochenduszka, trener Hetmanek.