Hummel 4. Liga. Star Starachowice wygrał mecz na szczycie w Morawicy. Sparta Kazimierza Wielka bije rekordy. Gole 15-latka dla Stali Kunów

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Bartosz Wartałowicz
W weekend 13-14.05.2023 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź wyniki i tabelę. W meczu na szczycie Star Starachowice wygrał w Morawicy z Moravią Anna-Bud 2:0.

W weekend 13-14.05.2023 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Orlicz Suchedniów - Wierna Małogoszcz 3:6 (0:3)
Bramki: Damian Kita 51, 77, Jakub Przeworski 65 - Mateusz Rejowski 4, Paweł Rogula 6, 11, 55 z karnego, Krystian Sornat 83 z karnego, Robert Szymański 90+2.
Wierna: Spurek - Wroński, Karbownik (80 Bednarski), Molęda (46 Sornat), Czarnecki (60′ Stojko) - Łata (74. Gajek), Rejowski, Malinowski - Rogula, Klapa, Szymański.

GKS Rudki - TS 1946 Nida Pińczów 4:1 (1:0)
Bramki: Jakub Smoliński 45, Piotr Jedlikowski 53, 70, Michał Bednarski 90 - Danila Krauchanka 52.
GKS Rudki: Sz. Pietras – Sala, Skrzypek, T. Stefański, Kowalski (57 Matysek) – Smoliński, Kudzia, Biesiada (72 Baka), Jedlikowski – Seb. Hajduk (69 Lychak), J. Stachura (80 M. Bednarski).
Nida: Bandura – Paniec (78 Cios), Ciacia, Tomasik, Wawer – Biernacki (46 Pasek), Krauchanka, Hurenko, Lisovenko – Tutaj, Dziewięcki.

Obie drużyny kończyły w dziesięciu – za dwie żółte najpierw w 64 minucie plac opuścił Tomasz Stefański z GKS Rudki, w 87 minucie w jego ślady poszedł Danila Krauchanka z Nidy. Goście walczyli ambitnie, ale piłkarskie argumenty były po stronie ekipy Pawła Jaworka. Dwa gole strzelił niezawodny Piotr Jedlikowski, drugiego z karnego, który mógł wykonywać obchodzący 18-te urodziny Matysek. Ostatecznie jednak do piłki podszedł czołowy skrzydłowy czwartej ligi świętokrzyskiej i zniweczył nadzieje Nidy.

Alit Ożarów - Stal Kunów 2:4 (0:3)
Bramki: Bartosz Daszyk 80, Jakub Kapsa 87 - Filip Imiełowski 18, 33, Bartłomiej Wielgus 29, Adam Witek 51.
Alit: Żytniewski – Gierczak, Śmieszek (60 Bielecki), Kamiński, Malec (75 Gierach) – Daszyk, Kozakiewicz (46 Zalewski), J. Kapsa, Ivanienko (60 Jakubowski), M. Toboła – Stępień (46 Soja).
Stal: Wielguszewski – Ostrowski, Dynarek, Małaczek, Jas (60 Nalewaj) – Gąsior, Wielgus, Kowalski, Swat – Imiełowski (65 Tenerys), Witek.

- Zagraliśmy słabo – przyznał Paweł Rybus, trener Alitu. Stal bez czwórki podstawowych zawodników z pięcioma młodzieżowcami wyszła szybko na prowadzenie dzięki trafieniu 15-letniego Filipa Imiełowskiego (urodzony w styczniu 2008), który przed przerwą dołożył jeszcze gola na 0:3. Czwarty gol gości przyjezdnych padł po fantastycznej kontrze. – Super to wyszło – skwitował trener Marcin Dynarek, tym razem szef obrony Stali. W końcówce Alit zmniejszył rozmiary porażki

GKS Zio-Max Nowiny - Sparta Kazimierza Wielka 5:1 (2:1)
Bramki: Kamil Blicharski 15, 70, Szymon Kot 29, Bartosz Papka 88, 90 - Sebastian Maderak 44.
GKS: Świtoń (46. Skrzypiński) - Niebudek, Łazurko, Pietras, Blicharski - Szmalec, Gardynik (70. Suder), Kawecki (60. Gadomski) - Papka, Kot (65. Matysek), Zębala (46. Kopyciński).

- Przegraliśmy na swoje życzenie, bijemy rekordy i to jest przykre. Zdobyliśmy gola na 2:1 i mieliśmy szansę na niezły wynik, ale zespół z Nowin się rozkręcił i odnieśliśmy kolejną wysoką porażkę - powiedział Marek Motyka - trener Sparty Kazimierza Wielka.

Olimpia Pogoń Staszów - Neptun Końskie 1:0 (0:0)
Bramka: Adam Zawierucha 83.
Pogoń: Borusiński - Łączkowski, Wawrylak, Dela, Szymański - Rozmysłowski, Piskorz, Wojsa, Musiał (85. Grudziński) - Kuca (52. Kozłowski) - Zawierucha.
Trudny mecz, oba zespoły chciały grać w piłkę i pokazać to na boisku. To był mecz do pierwszej bramki i to nam udało się ją strzelić - powiedział Krzysztof Trela, trener Pogoni.

Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 3:4 (2:2)
Bramki: Kacper Śliwa 21, 35, Jakub Olearczyk 70 – Michał Jeziorski 11, Łukasz Górski 45, Wiktor Brożyna 81, Krystian Wierzchanowski 84.

Stanislav Mokrosnop (Spartakus) nie wykorzystał karnego w 89 minucie – trafił w poprzeczkę.

Moravia Anna-Bud – Star Starachowice 0:2 (0:0)
Bramki: Bartosz Szydłowski 50, Michał Smolarczyk 66.
Moravia: Wojno – Wasilewski, Zgrzebnicki (78 Dziedzic), Mateusz Zawadzki, F. Rogoziński (78 Górecki) – Gilewski, Rabiej – Pryjmak (87 Garbala), Michał Zawadzki, Ł. Zawadzki – Maciej Pokora (54 Michał Rybus).
Star: Michał Nowak – M. Styczyński (55 P. Stefański), Gębura, Mateusz Zając – Kosztowniak, Ambrozik, Nowocień (55 Sz. Hajduk), Szydłowski (55 Persona) – Yefimenko (55 Mikos), Smolarczyk (71 Grunt), Puton.
Żółte kartki: Zgrzebnicki, Pryjmak – Zając, Hajduk.
Sędziował: Tomasz Żołądek.

Mecz na szczycie mógł się podobać kibicom, a obie drużyny były nastawione bardzo ofensywnie. Star przed hitem zaliczył komplet wyjazdowych wygranych (13) i liczył na przedłużenie passy. Przed przerwą goście stworzyli kilka niezłych okazji, a w 34 minucie Yefimenko zatrudnił uderzeniem z dystansu Krystiana Wojno. W odpowiedzi Michałowi Nowakowi po świetnej akcji Moravii zagroził Łukasz Zawadzki, ale bramkarz Staru popisał się kapitalną interwencją.

Po przerwie goście przyspieszyli i w 50 minucie wyszli na prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z dystansu Bartosza Szydłowskiego. Drugiego gola, po zagraniu Patryka Kosztowniaka zdobył Michał Smolarczyk. Była to bramka numer 100 Staru w czwartej lidze w tym sezonie. W zespole gości wyróżnił się Michał Nowak, który też w drugiej odsłonie wykazał się gdy próbowali go zaskoczyć ponownie Łukasz Zawadzki, Jakub Wasilewski i Michał Rybus. – Robiłem co do mnie należy – podsumował Michał Nowak. Kibice ze Starachowic licznie stawili się w Brzezinach i świętowali wygraną wraz z piłkarzami. Do awansu Starowi pozostał jeden mały kroczek.

AKS 1947 Busko-Zdrój - Klimontowianka PBI Klimontów 2:0 (1:0)
Bramki: Kacper Rogoziński 11,Dorian Buczek 45
Klimontowianka: Staniek - Rękas, Wochniak, Kosno, Saienko - Sedko, Miłek, Gach - Skrzypek, Turek, Szakalec. (skład wyjściowy)
AKS: Banach - Kowalczyk, Skiba, Ślefarski, Nowak (85. Boś) - Paprocki (80. Zacharski), Słabosz, Pawłowski, Rogoziński - Szymkiewicz (70. Bogacki), Buczek (90. Taler).

- Wygraliśmy zasłużenie, byliśmy lepsi i mogliśmy strzelić więcej goli. Cieszą 3 punkty - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener AKS.

Góral Górno - Granat Skarżysko-Kamienna 2:3 (1:1)
Bramki: Robert Radek 8, Bartłomiej Lasak 84 - Wiktor Pluta 29, Bartosz Sot 61 z karnego, 88
Granat: Strzelec - Gwóźdź, Hińcza, Goździk, Dudzik - Papros (82. Walkowiak), Uniat, Bartoszek - Kaczmarski (75. Gładyś), Sot, Pluta.
-Trudny mecz, rywal zdobył gola po naszym błędzie, ale udało nam wyrównać i wyjść na prowadzenie. W końcówce było nerwowo, ale ostatecznie zdobyliśmy 3 punkty i należy się z tego cieszyć - powiedział trener Granatu, Bolesław Strzemiński.