Industria Kielce przegrała mecz o 3. miejsce IHF Super Globe z Barceloną i wróci do Polski bez medalu. Zapis relacji live

Wojciech Buras
Industria przegrała mecz półfinałowy z Magdeburgiem i zagra o brązowy medal z Barceloną. Relacja live od 15:30. IHF
Industria Kielce przegrała mecz o brązowy medal turnieju IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej z Barceloną 30:33. Mistrzowie Polski prowadzili po pierwszej połowie, ale po przerwie to zespół z Katalonii wszedł na dużo wyższe obroty i zdobył brązowy medal klubowych mistrzostw świata. Zobacz nasz zapis relacji live.

Industria Kielce - Barcelona. Trwa relacja live.

Industria Kielce - Barcelona 30:33 (16:14)
Industria: Wałach, Wolff, Błażejewski – Nahi 1, Wiaderny 2, Sićko 6, Gębala, D. Dujszebajew 5, Karacić 2, Tharstarson 3, Olejniczak, A. Dujszebajew 3, Paczkowski 1, Kounkoud 1, Karaliok 2, Tournat 4.

Koniec spotkania. Industria Kielce przegrywa 30:33 i wróci do Polski bez medalu klubowych mistrzostw świata. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zagrali dobrą pierwszą połowę meczu, ale po przerwie spuścili z tonu. W efekcie to Barcelona zdobyła brązowy medal. Dika Mem został wybrany zawodnikiem meczu.

59'
Atak na twarz i czerwona kartka dla Tomasza Gębali.

58'
Nie do zatrzymania jest Dika Mem. Zdobył swojego ósmego gola w meczu.

57'
Trafienie Kounkoud ze skrzydła

55'
Tournat zmniejsza stratę do 3 bramek. Czas dla Barcelony.

53'
Gol Daniela Dujszebajewa, natomiast po szybkim ataku odpowiedział Wanne.

51'
Dika Mem rzuca w samo okienko bramki Wolffa. O czas prosi Talant Dujszebajew.

49'
Dwie minuty kary dla Thiagusa Petrusa za faul na Alexie Dujszebajewie.

47'
Szymon Wiaderny zdobył dla swojej drużyny 23 bramkę. Chwilę później znów nie do zatrzymania był Dika Mem.

45'
Blaz Janc ze skrzydła i już cztery gole przewagi Barcelony.

43'
Impas w ataku Industrii przełamał Szymon Sićko.

41'
Barcelona zaczyna korzystać z błędów kieleckiej drużyny i odskakuje na 3 bramki za sprawą Carlsbogarda.

39'
Dika Mem z drugiej linii. Później strata w ataku mistrzów Polski i gol z kontrataku Wanne.

36'
Nicolas Tournat zdobył bramkę z koła.

33'
Znów gol Białorusina.

31'
Barcelona rozpoczęła drugą połowę bramką kontaktową. Po drugiej stronie parkietu trafił Karaliok.

Koniec pierwszej połowy. Kielczanie prowadzą 16:14. Dobra dysponowany w bramce jest Andreas Wolff. Podopieczni Talanta Dujszebajewa grają konsekwentnie i nie dają rozpędzić się drużynie z Katalonii.

29'
Igor Karacić znalazł lukę w defensywie Barcelony i wyprowadził kielczan na prowadzenie.

27'
Aitor Arino zdobył gola ze skrzydła. Jest 13:13. O czas poprosił Talant Dujszebajew.

26'
Andreas Wolff obronił rzut z drugiej linii Carlsbogarda. W odpowiedzi bramka Alexa Dujszebajewa.

23'
Aleix Gomez wykorzystał rzut karny.

22'
Szymon Wiaderny trafia w twarz bramkarza i zostaje wyrzucony na ławkę kar.

21'
Frade doprowadza do wyrównania z linii szóstego metra.

20'
Aleix Gomez trafia w słupek. Chwilę później Industria traci piłkę, a gola z kontry zdobył Janc.

16'
Do rzutu karnego podszedł Karacić, ale nie dał rady pokonać Pereza De Vargasa.

14'
Szymon Sićko z łatwością zdobył bramkę, ale szybko odpowiedział Langaro.

11'
Karaliok spudłował sytuację sam na sam z koła.

7'
Szymon Sićko przechwycił piłkę i wykorzystał kontratak.

5'
Gol Alexa Dujszebajewa.

3'
Szymon Sićko trafia z czystej pozycji.

1'
Wynik dla Industrii otworzył Tharstarson.

Mistrzowie Polski przegrali w sobotnim meczu półfinałowym IHF Super Globe z Magdeburgiem 24:28. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach, gdzie kielczanie popełnili zbyt wiele błędów w ataku oraz mieli problem ze skutecznością. W efekcie to drużyna z Niemiec znalazła się w wielkim finale i stanie przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu w klubowych mistrzostwach świata. Industrii Kielce pozostanie walka o brązowy medal.

Barcelona dość niespodziewanie uległa po dogrywce z Fuechse Berlin 34:35. "Duma Katalonii" prowadziła w drugiej połowie różnicą trzech bramek, ale wypuściła zwycięstwo z rąk. Popularne "Lisy" najpierw doprowadziły do dogrywki, a potem lepiej wytrzymały nerwy w decydującej fazie spotkania.

Nie spuszczamy głów i nie pakujemy walizek. Gramy z Barceloną. Na pewno nie trzeba będzie mobilizować chłopaków, bo każdy wie, z kim nam przyjdzie się mierzyć. Chcemy wrócić stąd z medalem

- powiedział Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Obie ekipy spotkały się w półfinale poprzedniej edycji IHF Super Globe. Tam zdecydowanie lepsza okazała się Barcelona, która pokonała kielczan aż jedenastoma bramkami różnicy.

- Przyjechaliśmy tu po mistrzostwo świata, ale mieć brązowy medal to też jest wielkie wyróżnienie i prestiż. W następnym meczu wychodzimy przeciwko wielkiej Barcelonie. To najlepszy zespół w historii piłki ręcznej. Dzisiaj są urodziny mojego syna i muszę mu przywieźć medal za to, że nie byłem tego dnia z nim - powiedział Tomasz Gębala, lewy rozgrywający Industrii Kielce.

Spotkanie o 3 miejsce odbędzie się o godzinie 15:30. Na 18:15 przewidziany jest początek finału pomiędzy Magdeburgiem, a Fuechse Berlin.