MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Irena Marcisz, walcząca o reelekcję burmistrz Łopuszna przedstawia plany na zmiany. Z konferencji wyproszono radnego i ... jej rywala

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Irena Marcisz, aktualna burmistrz Łopuszna i kandydatka na to stanowisko w wyborach samorządowych 2024 zorganizowała w czwartek, 11 kwietnia konferencję prasową. Spotkanie odbyło się przy Pałacu Dobieckich, Irena Marcisz wśród swoich planów wymieniła między innymi pozyskanie zabytkowego budynku przez gminę, a co za tym idzie - remont. Niespodziewanie na konferencji pojawił się jej kontrkandydat Andrzej Cieślicki. Co się wydarzyło? Zobaczcie film i zdjęcia.

Konferencja Ireny Marcisz przy Pałacu Dobieckich w Łopusznie. Były obietnice i plany, ale również incydent

Irenie Marcisz towarzyszyli podczas konferencji radni Rady Miasta i Gminy Łopuszno oraz Rady Powiatu Kieleckiego z Prawa i Sprawiedliwości. Byli też senator Krzysztof Słoń, wicemarszałek Renata Janik, starosta kielecki Mirosław Gębski, wicestarosta kielecki Tomasz Pleban.

Chwilę przed rozpoczęciem, wśród samorządowców otaczających panią burmistrz stanął Krzysztof Soboń, radny powiatu mijającej kadencji. Zjawił się także jej kontrkandydat w wyborach Andrzej Cieślicki. Pani burmistrz stanowczo sprzeciwiła się temu, by w kamerze i na zdjęciu prezentowali się wraz z nią.

- Nie jesteście moimi przyjaciółmi, pan jest raczej moim wrogiem, proszę odejść - zwracała się do radnego. Ten końcowo ustąpił, ale obserwował razem z kandydatem na burmistrza całą konferencję, chociaż jak podkreślał - obaj panowie przyszli tu osobno.

Co mówiła Irena Marcisz? Podsumowała swoją ostatnią kadencję i podziękowała za oddane na nią głosy w pierwszej turze, ka było ich ponad 41 procent spośród wszystkich oddanych. Na jej kontrkandydata zagłosowało ponad 26 procent mieszkańców.

- Proszę, aby wszyscy którzy głosowali na moich kontrkandydatów rozważyli zagłosowanie na mnie. Ostatnie 9 lat było dla Łopuszna czasem dynamicznego rozwoju. Mamy wykonanych mnóstwo wielomilionowych inwestycji. To oczyszczalnia ścieków w Eustachowie, którego mieszkańcom jestem niezmiernie wdzięczna - przypominała Irena Marcisz.

Kandydatka wymieniała wybudowanie ponad 40 kilometrów dróg, powstanie targowiska. Mówiła o przygotowywanych 17 hektarach pod inwestycje, by przyciągnąć przedsiębiorców do Łopuszna, zapewnić miejsca pracy i zatrzymać młodych w gminie.

- To wszystko dzięki dobrej współpracy między Łopusznem a zarządem powiatu kieleckiego, sejmikiem oraz posłami i senatorami - podkreślała Irena Marcisz.

Zobacz zdjęcia z konferencji w Łopusznie

Pałac Dobieckich może trafić w ręce gminy Łopuszno

Pałac Dobieckich jest, jak wyjaśniała pani burmistrz, najważniejszym punktem w jej programie, a konkretnie - przejęcie go i odrestaurowanie.

- Spadkobierca nie żyje. Jest więc możliwość procedowania przejęcia pałacu. To będzie nasz priorytet, mamy błogosławieństwo od władz powiatu, by rozpocząć te starania. Do tej pory nie mogliśmy tego zrobić, bo dotąd była procedowana regulacja własności przez spadkobiercę.

Centrum Kultury w Łopusznie

W planach kandydatki jest także powstanie ośrodka rehabilitacyjnego, o co obiecała zabiegać w Narodowym Funduszu Zdrowia. Równie ważne są dla niej świetlice, miejsca w których promuje się kulturę i tętni życie społeczne. - Wybudowaliśmy już 5 i obiecujemy kolejne 5 - mówiła. Jedną z ważniejszych inwestycji ma być także budowa Centrum Kultury. - Tak jak na miasto przystało, jesteśmy już w trakcie postepowania przetargowego - podkreślała Irena Marcisz.

- Wkładam serce w to co robię i kocham to miejsce ponad życie, to ja jestem gwarantem stabilnego i pewnego rozwoju gminy Łopuszno - podsumowała.

Samorządowcy wyproszeni z konferencji Ireny Marcisz

Radny Rady Powiatu Kieleckiego Krzysztof Soboń, który został wyproszony z konferencji Ireny Marcisz pytał dlaczego został nazwany jej wrogiem, skoro jako przedsiębiorca, zatrudniający ponad sto osób, płaci w gminie duże podatki.

- Czy moje pieniądze śmierdzą? Przyszedłem tutaj po to, by być z innymi radnymi, zostałem wygoniony i nikt nie ujął się za mną - mówił. - Mimo to będę dążył do tego, by gmina się rozwijała, bo młodzi ludzie stąd uciekają, gdyż nie ma tu pracy.

Kandydat na burmistrza Łopuszna Andrzej Cieślicki stwierdzał, że wszystkie osiągnięcia o jakich mówiła Irena Marcisz są zasługą nie tylko jej, ale i całej Rady Miasta i Gminy, w której to on był przewodniczącym.

- Wiele rzeczy, które obiecywała to mrzonki. To jak gmina się będzie rozwijać, zależy od całego samorządu. Dlatego chcę stanąć na czele miasta i gminy Łopuszno, aby zmienić ją ku lepszemu - mówił.

W konferencji udział wzięli między innymi senator Krzysztof Słoń, wicemarszałek Renata Janik, starosta kielecki Mirosław Gębski, wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, zastępca burmistrza Łopuszna Mariusz Łuszczyński, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łopusznie Sławomir Stelmaszczyk. Wszyscy oni potwierdzali, że ich zdaniem Irena Marcisz będzie najlepszym burmistrzem.

Zobacz zdjęcia z konferencji w Łopusznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie