Jacek Łabudzki Człowiekiem Roku 2014 w kategorii Sport (WIDEO, zdjęcia)

MS
Jacek Łabudzki odbiera nagrodę w kategorii Sport z rąk Anny Kupisz, dyrektor marketingu "Echa Dnia" i Stanisława Wróbla, redaktora naczelnego. Dawid Łukasik
W piątek na gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce wręczyliśmy tytuły Człowiek Roku. W kategorii Sport tytuł zdobył Jacek Łabudzki, słynny ultramaratończyk z Sandomierza.
Człowiek Roku w 15 kategoriach

Jacek Łabudzki - pochodzi ze Sandomierza, ma 54 lata. W roku 2014 osiągnął wielki sukces - jako pierwszy Polak zdobył biegową koronę świata - zaliczył najtrudniejsze trasy na świecie.

W 2014 roku pokonał niezwykle trudną trasę liczącą 217 kilometrów i ukończył piekielnie trudny Badwater Ultramarathon w Kalifornii. Najlepszy sportowiec wśród lekarzy - startuje z sukcesami w wielu zawodach branży medycznej w kilku dyscyplinach. Jest też cenionym pediatrą.