Jacek Łabudzki startował w Belgii. przebiegł 107 kilometrów! Zajęło mu to ponad 12 godzin

/dor/
To było kolejne wyzwanie dla Jacka Łabudzkiego. Tym razem do pokonania miał 107-kilometrową trasę biegu Tour de Chalet. archiwum prywatne
Jacek Łabudzki, znany lekarz z Sandomierza, uczestniczył w trudnym biegu Tour de Chalet w Belgii, którego trasa liczyła 107 kilometrów. Zajął 14 miejsce w kategorii open i pierwsze w swojej kategorii wiekowej 50-latków.

W zawodach wystartowało w sumie 154 zawodników, między innymi z Belgii, Holandii i Francji. Polskę reprezentowali Jacek Łabudzki z Sandomierza i Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu.

-Trasa był długa, trudna i widowiskowa. Prowadziła kanionami rzek, mijaliśmy zabytki architektury wojskowej z czasów bitew w Ardenach, wyrobiska po kopalniach. Były góry, a dwieście metrów biegliśmy w wodzie po kolana. Największe przewyższenia były na ostatnich 25 kilometrach, kiedy czuło się już zmęczenie, ale daliśmy radę - opowiadał Jacek Łabudzki z Sandomierza.

Start był o godzinie 5 rano, lekkoatleci mieli do pokonania 107 kilometrów. Jackowi Łabudzkiemu zajęło to 12 godzin i 48 minut. Zajął czternaste miejsce w kategorii open i pierwsze w kategorii 50-latków, ex aequo ze Zbigniewem Malinowskim z Kołobrzegu. -To jest najtrudniejszy bieg w Belgii i całym Beneluksie, było to więc dla mnie kolejne, ciekawe wyzwanie. Cieszę się, że wystartowałem, bo wrażenia są niesamowite, i ukończyłem bieg na czternastym miejscu - dodał Jacek Łabudzki, znany lekarz pediatra z Sandomierza.